şişli masöz beylikdüzü masöz
Mutluluk Çubuğu ile Mutlu Olmak Sizin Elinizde

Mutluluk Çubuğu ile Mutlu Olmak Sizin Elinizde

Mutluluk Çubuğu ile Mutlu Olmak Sizin Elinizde

Kişinin bir isteği veya özlemi yerine geldiğinde duyumsanan sevince mutluluk denmektedir. Mutluluk çubuğu diğer bir adı ile penil protez ise sertleşme bozukluğu tedavisinde kullanılan kalıcı çözümlere denilmektedir. Penisin içerisine yerleştirilir ve anatomik sertleşmeye yardımcı olmaktadır. Ameliyat dışı gerçekleştirilen bu küçük operasyonla penis içine iki adet mutluluk çubuğu yerleştirilir ve çeşidine göre şişirilerek veya bükülerek sertleşmeyi sağlamaktadır.

 Peki, Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılmaktadır?

 Enjeksiyon tedavisi, medikal tedavi veya vakum cihazları gibi birçok tedaviye cevap vermeyen sertleşme problemi yaşayan kişiler için kalıcı çözümler vermektedir. Bu kişilerde stres, kaygı, sigara kullanımı, yeteri kadar eğersiz ve spor yapmama hali, şeker hastalığı, omurilik yaralanmaları ve hasarları nedeni ile bazen görülmektedir. Yukarda sıraladığımız tedavi çeşitleri uygulanıp fakat yeterli iyileşme görülmediği takdirde 40 yılı aşkın süredir kullanılan mutluluk çubuğu yani penil protez tedavisi uygulanmaktadır.

 Penil protez ereksiyon yetersizliği tedavisinde uzun bir süredir kullanılmaktadır. Fakat Avrupa Üroloji Derneği tarafından hazırlanan ereksiyon yetersizliği tedavisinin de öneri sıralaması bulunmaktadır. İlk öncelik olarak sildenafil, tadalafil, vardenafil gibi ilaçların kullanılması önerilmiş ve bu tedaviler sonucunda eğer ki yeteri kadar iyileşme sağlanamıyor ise mutluluk çubuğu uygulamasına geçilmesi istenilmiştir.

 Mutluluk Çubuğu Çeşitleri Nelerdir?

 Tek parçalı ve üç parçalı şişirilebilir olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Tek parçalı protezler bükülebilir ve kolay kullanımı sayesinde herhangi bir mekanik aksamaya sebebiyet vermediğinden uzun süre boyunca kullanılabilmektedir. Fakat bazı bireylerde sürekli sertlik oluşmasından dolayı üç parçalı protezlerde tercih edilmektedir. Üç parçalı protezler şişirilebilir pompa sayesinde tam veya yarı sertleşme özelliğine sahiptirler. Bu yüzden de doğal bir sertleşme görünümüne sahip olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Penil protez uygulaması yaptıracak kişiler kendilerine en uygun protez seçimini hekim yardımı ile yapmalıdırlar.

 Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

 Yaklaşık bir saat süren, hiçbir doku çıkarılmadan ve kan kaybının en az olduğu bu ameliyat testis torbasının penis ile birleştiği sınırın altında yapılmaktadır. Hastaların vücut yapısına göre hekim kararıyla bir gün kalabilme veya aynı gün evlerine gidebilme durumları vardır. 3-4 haftaya kadar peniste şişlik, ağrı veya morarma görülebilmektedir. Hastalar hekim kontrolü ile 4-6-8 hafta sonra cinsel ilişkide bulunabilmektedir. Bu ameliyat sonrası hiçbir şekilde hastaların zevk alma, orgazm gibi cinsel bulgularını etkilememekte ve doğal yollarla çocuk sahibi olmaktadırlar.

 Mutluluk Çubuğu Fiyatları

 ​​​​​​​Bu penis protezlerin fiyatları kullanılan proteze ve hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Çoğu zaman SGK kapsamından bir miktar faydalanılabilmekte ve uygulama sonucunda hekime muayene veya hastanede kalma süresine göre fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Fiyatlandırma ve penil protez ile ilgili herhangi bir uygulama yaptırmadan gerekli araştırmalar yapılmalı hastanelerden fiyat listesi alınmalıdır. Ayrıca Mutlulukcubugu.com adresinden aklınıza takılan her konuya ulaşabilmektesiniz. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat