şişli masöz beylikdüzü masöz

Sigarada Yeni Tehdit; Isıtılmış Tütün!

Türkiye’de bir süredir devam eden sigarayla mücadele, her gün ortaya çıkartılan yeni bir ürünle tehlikeye sokuluyor. Sigara firmaları satışı tekrar arttırmak için farklı yollar denemeye başladı. Bunların sonuncusu ısıtılmış tütün ürünleri oldu.

Sağlığa Evet Derneği Başkanı Prof. Elif Dağlı, tütün ürünleriyle mücadele kapsamında gelinen nokta ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye’de son dönemde sigara ile mücadele konusunda önemli gelişme kaydedildiğini belirten Dağlı, aancak son zamanlarda sigara firmalarının farklı yollar deneyerek buna engel olmaya çalıştığını ifade etti.

Firmaların Yeni Tehlikesi Isıtılmış Tütün Ürünleri

sigara firmalarının her geçen gün daha az müşteriye sahip olduğunu ve müşterilerini geri kazanmak için birçok yol denediklerini ve bunun son örneğinin ısıtılmış tütün ürünleri olduğunu söyledi.

Firmaların daha az zararlı adı altında piyasaya ısıtılmış tütün ürünlerini sürdüğünü belirten Dağlı, yeni sigaralarda ucunda meydana gelen yanmanın engellendiği ve bu ürünün sağlığa daha az zarar verdiği iddiasıyla piyasaya sürüldüğünü söyledi.

Sigara firmalarının devletle pazarlık yapmaya çalıştığını ifade eden Dağlı, firmaların sağlığı ciddi anlamda tehdit ettiğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat