şişli masöz beylikdüzü masöz
Uhf etiketleri

Uhf etiketleri

Uhf etiketleri

Uhf, ultra yüksek frekans ifadesinin kısaltmasıdır. Barkod teknolojilerinden biri olan uhf etiket teknolojisi, çeşitli sektörlerin ve şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilmiş bir teknolojidir. Başlangıçta yüksek frekans özellikli üretilen barkod etiketler, zamanla geliştirilerek ultra yüksek frekans, yani uhf teknolojisine ulaşılmıştır. Uhf teknolojisi, barkod etiketlerinde güvenilirliği ve verimliliği oldukça artıran bir teknolojidir. Çeşitli frekanslarda çalışan uhf etiketler, günümüzde maksimum 30 metre uzaklıktan okunabilmektedir. Uhf etiketleri sıvıların veya metallerin içinde bile okunabilen etiketlerdir. Bu etiketler, ürünlerin kullanım amacına göre farklı özelliklerde üretilmektedir. Uhf etiketleri 858 ile 930 MHz frekans bandında çalışmaktadır. Oldukça uzak mesafelerden okunabilen uhf etiketleri, genellikle tedarik zinciri uygulamalarında, büyük nakliye ve depolama işlemlerinde kullanılmaktadır. Bugün günümüzde uhf etiketler, ürünlerin envanter takibi, ürün bilgisi, sahteciliğe karşı koruma gibi birçok farklı amaçla kullanılmaktadır.

Uhf etiketlerinin avantajları

Uhf etiketlerinin birçok avantajı vardır. Bunlardan en çok bilinen iki avantajı ise maliyet ve performans özellikleridir. İşletmelerin maliyetini oldukça düşüren uhf etiket teknolojisi, aynı zamanda oldukça yüksek performansa sahip etiketlerdir. Hem uzak mesafelerden okunabilen bu etiketler hem de çok hızlı bir şekilde okunabilmektedir.

Özellikle ürünlerin sıvılar veya metaller içinde taşınması gerektiğinde, uhf etiketleri etkili çözümler sunmaktadır. Sıvıların içinde bile barkod tarayıcılar tarafından okunabilen bu etiketler sağlık, gıda ve birçok sektör için önemli bir yeniliktir. Hata payı oldukça düşük olan bu etiketler, sadece özel barkod yazıcılar tarafından basılmaktadır. Özellikle büyük perakende mağazaları için oldukça avantaj sağlayan bu etiketler, her türlü yüzeyde güvenle kullanılabilmektedir. Bugün uhf etiketleri, tüm dünya genelinde popüler hale gelmiş ve üretim sayıları şimdiden milyarlara ulaşmıştır. İlerleyen yıllarda uhf etiketlerinin çok daha fazla üretilmesi öngörülmekte ve bu yüzden fiyatlarının da düşeceği beklenmektedir.

 Egen Barkod Etiket San.Tic.Ltd.Sti.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Atatürk Bulvarı 13.Cadde,

 Mutfakcılar MUTSAN Başakşehir Mahallesi Sanayi İstanbul TR,

 İkitelli Cd No:24 D:Sitesi 10.Blok, 34306 Başakşehir

TEL: 02126591515

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat