şişli masöz beylikdüzü masöz
Özel Ölçülü Banyo Dolabı Nasıl Yapılır?

Özel Ölçülü Banyo Dolabı Nasıl Yapılır?

Özel ölçülü banyo dolabı nedir ve nasıl yapılır? Banyo dolabı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Banyo mobilyaları evimizin en önemli alanlarından biridir. Her ne kadar çok önemli olsa da banyo dekorasyonu genellikle en sonda gelir. İnsanlar daha çok oturma odası ve mutfak gibi odalara odaklansalar da banyoda yeterince enerjileri yoktur ve genellikle gerekli özeni göstermezler.

Banyolar evin en küçük odalarından biridir. Aynı zamanda titiz ve işlevsel olması gereken alanlardan biridir. Yani yakından bakacak olursak, küçük bir alanda dekorasyon ve temizliğin yanı sıra işlevsellik de sunan bir banyo dolabı seçmeliyiz. Oldukça zor görünüyor, değil mi? Peki neden banyo dekorasyonunu sona saklamalıyız? Bugünkü yazımızda banyo dolabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Özel ölçülü banyo dolabı nedir? Analiz edeceğiz. Banyo dolabının sahip olması gereken özelliklerle başlayalım.

Banyonuza Uygun Boyutlar

Bir dolap seçerken ilk kuralımız, banyonuz için doğru boyutta olanı bulmaktır. Aslında bakarsak mutfak dolaplarında veya yatak odalarında kullandığımız mobilyalar için standart ölçüler seçebiliriz. Ancak konu banyo dolabı olunca kendi banyomuza güvenmek zorundayız. Çünkü her banyo farklıdır. Banyonuz çok büyük veya çok küçük olabilir. O halde ölçmeye başlayalım. Banyo dolabını yerleştireceğiniz alanı belirleyin ve ölçülerini dikkatli bir şekilde alın. Banyo dolabı alacağınız ölçüleri müşteri temsilcisine söyleyebilir ve banyonuza uygun dolapları görebilirsiniz. Hataları önlemek ve kontrol etmek için ölçümleri birkaç kez yapabilirsiniz.

 Özel ölçülü banyo dolabı imal eden firmalardan yardım alabilirsiniz. Banyonuzun ölçülerini özenle alıp size çok görkemli ve kullanışlı dolaplar yapabilirler. Özel ölçülü banyo dolapları imal eden firmalar size özel çözümler üretmektedir. Banyolarınızı özel kılmak için profesyonel ekiplerle çalışmalısınız.

Okuyunuz: Özel Ölçülü Dolap Yaptırma

Daha Geniş Alana Sahip Olun

Dar alanları dekore etmek çok zor olabilir. Ancak birkaç küçük dokunuşla dar alanları genişletebilir ve odanın rahat ve huzurlu görünmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin; Lavabonun etrafına boy dolap gibi ek dolaplar yerleştirerek banyonuzu daha verimli kullanabilirsiniz. Banyo dolabını yerleştireceğiniz yerde boşluklar veya çıkıntılar olsa bile bu dezavantajı avantaja çevirebilirsiniz. Özel tasarım banyo mobilyaları sayesinde bu nişlere uygun banyo mobilyası satın alabilirsiniz. Tüm bunların aksine çamaşır makineniz banyoda ise alanınıza özel banyo dolapları sayesinde çamaşır makinesini dolaba koyabilirsiniz. Banyonuz çok daha az mobilyalı ve ferah görünecek.

Özel ölçülü banyo dolabı size hem yer kazandıracak hem de daha şık bir alan organizasyonu sağlamanıza olanak verecektir.

Banyoda kullanışsız ve karmaşık birçok ürün banyo dekorasyonunuzu bozan özelliklerden biridir. Bu karmaşadan kurtulun ve kullanıcı dostu ürünlerden yararlanın. Bu sayede banyonuz daha sade ve güzel görünecektir. Bahsettiğimiz kullanıcı dostu ürünler, birçok fonksiyonel özelliğe sahip ürünlerdir. Örneğin; Evde küçük bir çocuğunuz varsa ve banyo dolabı boylarına ulaşmıyorsa, banyoda her zaman bir tabure bulundurmak yerine ayrı tabanlı bir banyo dolabı tercih edebilirsiniz.

Sadece bu kadar da değil tabii ki, havluları dolaba koyabilir veya fonksiyonel bir diş fırçası tutacağı tercih ederek banyonuzun minimalist ve sade görünmesini sağlayabilirsiniz. Banyo dolabınızın dışında çok sayıda farklı türde eşya bulundurmak, banyonuzun çekeceği ilgiyi azaltır. Ne kadar özenle dekore ederseniz edin, karmaşık bir banyonuz olduğunda dekorasyonun bir önemi yoktur. Banyo dekorasyonunda sadeliğe dikkat edin.

Özel ölçülü banyo dolabı için uzman kişilerden yardım almalısınız. İmalat yaptırmadan önce ciddi bir araştırma gerçekleştirin. Mutlaka kurumsal bir firma ile çalışın. Bu sayede işinizin yarıda kalma sıkıntısı ile karşı karşıya kalmazsınız. Ayrıca herhangi bir sorunda muhatap olacak birileri ile karşı karşıya olursunuz.

Kaynak: https://etasdesign.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat