Müftülük Binasında Baltalı Saldırgan Dehşeti

Samsun İl Müftülüğü’nde bugün oldukça hareketli saatler yaşandı. Müftülük binasının içine giren ve yangın söndürme ünitesinde yer alan baltayı alarak binaya ve polislere saldıran kişi, Özel Harekat Polislerince yakalanarak gözaltına alındı.

Olay bugün sabah saatlerinde meydana geldi. Samsun’un İlkadım ilçesinde bbulunan Müftülük binasına giren 40 yaşlarındaki saldırgan, yangın söndürme ekipmanında yer alan baltayı alarak o anda binayı temizleyen çalışanları zorla dışarıya çıkardı.

Müftülükte Dehşet Saçtı

Binadaki personelin tamamını dışarıya çıkartan saldırgan elindeki baltayla çevreye zarar vermeye başladı. Bu sırada zorla dışarıya çıkartılan personelin ihbarı üzerine olay yerine  çok sayıda polis ekibi geldi.

Baltalı saldırganla konuşmak isteyen ancak iletişim kuramayan ekipler, binanın arka kapısından içeriye girdi. Polisleri karşısında gören saldırganın yangın söndürme tüpü ve balta ile polislere saldırdığı öğrenildi. Müftülük binasında bir süre devam eden kovalamacanın ardından olay yerine Özel Harekat polisleri çağrıldı. Özel harekat polislerinin bir odada sıkıştırdığı saldırgan, 3 saatlik kovalamacanın ardından yakalanarak gözaltına alındı.

Polis aracına bindirilerek polis merkezine götürülmek istenen saldırgana vatandaşlardan tepki geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir