şişli masöz beylikdüzü masöz
Kaçırılan görevlilerin şehit edilmesine tepki büyük

Kaçırılan görevlilerin şehit edilmesine tepki büyük

Pençe Kartal-2 Harekatı sonucunda şehit olan askerler ve 13 silahsız görevli personele ilişkin ankara’dan da tepki açıklamaları geldi. Meclis Başkanı Mustafa Şentop “Terör örgütüne ve onun tüm destekçilerine lanet olsun” paylaşımında bulundu. Twitter’dan şehitler için baş sağlığı mesajı yayınlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Terörün kökünü kazıyana kadar, sınırlarımız içinde ve dışında mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Kahraman askerimizin karşısına çıkamayan korkak terör örgütü 13 masum vatandaşımızı kalleşçe öldürdü” dedi.

Şehitlere ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu da açıklama yaptı. Şehitlerin ailelerine taziyelerini ileten CHP Lideri, “Derin bir yastayız” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de başsağlığı diledi.

HERKES TARAFINI VE TERCİHİNİ YAPMALIDIR

MHP Lideri Devlet Bahçeli de Twitter’dan şehitler için başsağlığı mesajı paylaştı. Cumhurbaşkanı ve askerlere teşekkür etti “Hainlere göz açtırmadılar. PKK’nın sonu da göründü” dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da sosyal medyadan açıklama yaptı. 13 şehide ilişkin “Terör örgütünün siyasi kolu” olarak nitelediği HDP’ye yüklendi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan da açıklama geldi. Kalın, İngilizce olarak attığı Tweet’te PKK’nın 13 görevliyi bir mağarada infaz ettiğini ve buna karşın dünyanın sessiz kaldığına dikkat çekti. Bu sessizlik utanç verici bir suç ortaklığıdır vurgusu yaptı.

PKK’nın cinayet şebekesi olduğunu söyleyen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de “13 masum vatandaşımızın öldürülmesi tüm insanlığa saldırıdır” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da “Canilere ve onların destekçilerine karşı verdiğimiz mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.” mesajı paylaştı.

office 2019 home business satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat