Muğla’nın Çok Bilinmeyen İki Güzel Yeri


Muğla ülkemizin turizm lokomotifi desek yeridir. Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi turizmin çok geliştiği birçok ilçesi mevcut. Buralar hem yerli hem de yabancı turist tarafından oldukça popüler ama biz çok da popüler olmayan iki yerden bahsedeceğiz bu yazımızda. Biri Ortaca’da bulunan Kargıcak Koyu, diğeri ise Dalaman Havalimanına sadece 15 dakikalık mesafede olan Sarıgerme Plajı. Gelin başlayalım.

Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu, aslında İztuzu plajının hemen yanında olan ama İztuzu Plajının gölgesinde kalmış bir yer. Ulaşım da biraz kötü olunca pek çok kişi tarafından keşfedilmemiş. E böylsi daha iyi aslında. İztuzu plajına yaklaşık 6 kilometremesafede bulunan Kargıcak Koyuna yalnızca kendi aracınızla ulaşabilirsiniz. Koyda bir de işletme mevcut ve şezlong kiralayabilirsiniz. Ama fiyatlar biraz pahalı. Yine de Kargıcak Koyu mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Sarıgerme Plajı

Uçaktan iner inmez gidebileceğiniz bir plaj Sarıgerme Plajı. Dalaman çayının denize döküldüğü kollardan biri yanında harika bir yer. Altın rengi kumu ve 7 kilometrelik sahil şeridi ile gelenlere harika bir deneyim yaşatıyor açıkçası. Sarçed Plajı bizim favori yerimiz. Mutlaka oraya uğramalısınz. Giriş ve şezlong ücretli ama oldukça makul fiyat aralıklarında. Gözünüzü korkutmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir