şişli masöz beylikdüzü masöz

Klima Arıza Kodu Verdiğinde Ne Yapılmalı?

 

Teknolojik yeniliklerin en önemli parçaları arasında yer alan klimalar, her geçen gün daha da yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Özellikle de son derece yüksek performans verimlilikleri ile her mekanda en iyi ısıtma ve aynı zamanda da serinletmenin sağlanabilmesine yardımcı oluyor. Gelişen akıllı teknolojiler ile birlikte uzaktan yönetim ve LCD ekran gibi özel fonksiyonlar kazanan klimalar ile birlikte artık çok daha konforlu bir kullanım gerçekleştirilebiliyor. Ancak zaman zaman kullanım hataları, olağan dışı elektrik akımları ve daha pek çok neden ile klimaların çalışmaların sorunlar meydana gelebiliyor. Bu tip klima arızalarına ilişkin olarak günümüzün dijital teknolojisine sahip olan klima modellerinin ekranda klima arıza kodları yanıp, sönmeye başlamaktadır. Bu tip klima arıza kodlarının her birinin belirlenmiş olan farklı anlamları bulunmaktadır. Bu anlamları klima kullanma kılavuzu üzerinden öğrenebilmek mümkündür. Klimalardaki arızalarda profesyonel Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Gelişmiş teknolojiye sahip olan klima modellerinde görülen klima arıza kodu ile ilgili olarak kullanma kılavuzunda belirlenmiş olan basit yönergelerin takip edilmesi gerekir. Bireysel olarak yapılabilecek kontrol ve işlemleri kapsayan bu yönergeler ile etkin sonuç elde edilemez ise mutlaka profesyonel Sancaktepe Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulması gerekir. Nitekim kullanma kılavuzlarında da ilgili klima arıza kodu ile ilgili olarak yönergeler en son olarak bu aşamaya gelmektedir. Bu şekilde klimadaki arıza kodunun yanmasına neden olan arızanın uzman teknisyenler tarafından kontrol edilerek, tespitinin ve onarımının gerçekleştirilebilmesi sağlanabilmektedir.

Üstelik 7 gün 24 saat kesintisiz olarak çağrı merkezinin tüketicilerin taleplerine yanıt sağladığı Maltepe Arçelik Servisi merkezinin uzman teknisyenleri en hızlı şekilde ilgili adrese ulaşabilmektedir. Bunun içinde bölge genelinde her zaman arıza onarım müdahaleleri için hazır durumda bulundurulan tam donanımlı servis araçları bulunmaktadır. Donanımlı servis araçları sayesinde klimadaki arızanın boyutu ne olursa olsun gerekli olan onarım müdahaleleri yerinde gerçekleştirilir. Üstelik parça değişimi gerekliliklerinde dahi uzman teknisyenler tarafından parça değişimleri sadece orijinal yedek parçalar ile yine servis araçlarının hazırlıklı olması sayesinde yerinde gerçekleştirilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat