şişli masöz beylikdüzü masöz

İso 14001 Çevre Yönetim Sistemi

Fabrikasyon şeklindeki seri üretimin dünya çapında yaygınlaşması, çevreye verilen zararın artmasını da beraberinde getiriyor. Doğaya verilen zararın ve gelecek nesillerin bu olumsuzluklardan en az şekilde etkilenmesi için bir takım önlemler alınması mümkün oluyor. Doğa dostu yakıtlar kullanılması, geleceğe yönelik planlar yapılması, doğru çevre politikaları gibi konuları gündemine taşıyan kuruluşlar iso 14001 belgesiyle tanınırlıklarını artırma şansı kazanıyor. Aynı zamanda, sektörde güvenilir kuruluşlar arasına girmek de bu sertifika sayesinde mümkün oluyor.

Belgenin Önemi

İnternet sitesi www.turcert.com adresinde yer alan firma tarafından danışmanlık hizmeti verilen belge büyük önem taşıyor. Rekabetin oldukça yoğun olduğu mal ve hizmet sektöründe, fark yaratmak isteyen kurum ve kuruluşların bazı ayrıcalıklara sahip olması gerekiyor. Alınabilmesi için gereken şartların sağlanması bakımından firma tarafından danışmanlık hizmeti sağlanan çevre kalite belgesi, bu ayrıcalıklardan bir tanesi.

Hedef Kitle

Mal veya hizmet satın alan tüketici kesimde yer alan bazı bireyler, kullandıkları ürün ya da hizmetlerin çevreye en az zararlı şekilde üretildiğinden emin olmak istiyor. Pek çok farklı aşamadan geçirilen kuruluşlara verilen ıso 14001 belgesi sayesinde, üretimin çevresel faktörler de dikkate alınarak yapıldığı gösteriliyor. Bilinçli yapılan üretimler, tüketicilerin ürün ya da hizmete daha fazla rağbet göstermesini sağlıyor. Bu belge, üretimin belirli bir kalite standardının üzerinde olduğunun anlaşılmasını sağlaması bakımından da önem taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat