şişli masöz beylikdüzü masöz
Zeltig Coolsculpting hakkında en çok merak edilenler!

Zeltig Coolsculpting hakkında en çok merak edilenler!

     Soğuk lipoliz nedir, zeltiq coolsculpting nasıl yapılır gibi birçok sorunun yanıtı CoolClinic tarafından alınan bilgilerle bu haberde verilmiştir. İşte detaylar…

Soğuk Lipoliz Nedir?

    Soğuk lipoliz nedir sorusuna genel anlamda yanıt vermek gerekirse şu şekilde bir açıklama yeterli olacaktır. Bölgesel incelme işlemlerine soğuk lipoliz adı verilmektedir. Liposuction adı verilen cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulmadan, yağ hücrelerini dondurma işlemleri ile yağ hücrelerinin daralmasını, büzülmesini ve böylece bozulması sağlanmaktadır. Instıtute for Medicine and Public Health tarafından yapılmış olan 6300 kişilik ankete göre, insanların her biri bilgisayar karşısında, otomobil kullanma sürecinde, televizyon karşısında ortalama olarak 56 saat kadar vakit harcanmaktadır. Bu harcama süresi haftalık olarak hesaplanmıştır. Ortalama olarak da bir günde ortalama 8 saat kadar oturuyoruz. Bedenimiz çok fazla oturmaya karşılık olarak metabolizmayı yavaşlatmaya başlar ve bu da bir zaman sonra yenilen besinlerin sindirilmesine engel olmaktadır. Bu sebeple de bölgesel olarak yağlanma oluşuyor ve bu durumdan kurtulmak da zor oluyor. Ayrıca oturmanın yanı sıra genetik faktörler, beslenme alışkanlığı, dengesiz ve düzensiz beslenme, hormonsal değişiklikler bunda etkiye sahiptir.

Bölgesel Yağlanma Nasıl Önlenir?

     Bölgesel yağlanmayı önlemek için spor tabi ki önemli bir faktör, fakat günlük yaşantımızın yoğunluğu sebebiyle spora çok fazla vakit ayıramıyoruz. Peki, bu durumda ne yapmalıyız? Bölgesel yağlanmanın önüne nasıl geçebiliriz? Hayatımızda, günlük yaşantımızda olabildiğince spora, egzersizlere yer vermeliyiz. Mesela yoğunluklarımızın arasına hareket etmemizi sağlayacak eylemler katmalıyız. Örneğin, araçla gidiyorsak her sabah, birkaç sabah da olsa toplu taşıma kullanarak hareket etmeyi sağlarız. Ofis ortamında isek, ara ara kalkıp dolaşmak vücudumuza iyi gelecektir. Ne kadar hareket o kadar sağlık…

Soğuk Lipoliz Ne vaat Ediyor? Vücuda Nasıl Etki Ediyor?

    Soğuk lipoliz işlemlerinde cerrahi yöntemler ya da cerrahi araçlar kullanılmaz. Yağ hücreleri bu işlemler olmadan dondurulur ve yağ hücreleri daralır, büzülür ve zamanla bozulur. Lenf drenaj yöntemleri ile de bozulan yağlar zamanla vücuttan atılmaktadır. Tedavinin hemen ardından 2 – 4 cm civarında zayıflama, incelme görülür.

Soğuk Lipoliz Herkese Uygulanabilir mi?

     Soğuk lipoliz yöntemi her insana uygulanamaz. Uygulanması için belirli kurallar bulunmaktadır. Bu durumların varlığında bu işlemin uygulanması büyük zararlara yol açabilir. Hamilelerde, emziren annelerde, raynaud sendromu denilen rahatsızlıkta ve bunları gibi belirli durumlarda soğuk lipoliz uygulanmamaktadır.

Soğuk Lipoliz Her Bölgeye Uygulanılır mı?

     Soğuk lipoliz her türlü bölgede kullanılabilmektedir fakat çoğunlukla yağ oranının çok olduğu bölgelerde kullanılır ve işe yarar. Özellikle karın, gıdı, baldır, kalça, bel, bacak ön ve arkası, sırt, kol ön ve arka taraflarında uygulanmaktadır. Soğuk lipoliz yaygın yağlanma olan bölgelerde ve obez tanısı koyulmuş olan hastalarda başarılı sonuçlar vermez.

Zeltiq Coolsculpting Seans Sayısı Ne Kadar Olmalıdır?

Zeltiq coolsculpting seans sayısı ne kadar olmalıdır sorusu bu işlemi yaptırmak isteyenler tarafından daima sorulmaktadır. Zeltiq coolsculpting seansları; kişinin vücut endekslerine, yağ oranına, hormon oranlarına, yaşına ve ihtiyaç olan bölgedeki yağ miktarlarına göre değişiklik göstermektedir. Genellikle tek seansla bitmesine rağmen kişilere göre 3 seansa kadar istenebilmektedir. Seansların belirli aralıkları olmaktadır. Ortalama bir saat süren seanslar, eğer birden fazla ise 2 aylık periyotlarla tekrar istenmektedir.

Zeltiq Coolsculpting Hakkında

     Zeltiq coolsculpting işlemleri sonrası, kısa süreli acı ve ağrı oluşabilir. Ama işlemler sırasında can yakıcı hiçbir his oluşmaz. Hatta tedavi sırasında gazete okuyabilir ve telefonla da oynayabilirsiniz. Yan etki olarak kısa süreli morarmalar oluşabilir fakat kısa sürecek etkilere sahiptir. Ölü yağ hücrelerinin vücuttan atılması 4-6 ay kadar sürmektedir. Tedavi kalıcıdır. Çünkü yağ hücreleri ölmektedir ve geri dönüşleri olmaz. Bu nedenle de tekrarına gerek duyulmaz. Coolsculpting nedir, neden yapılır gibi sorularınıza yanıt bulmak ve bölgesel yağlanmalardan kurtulmak için CoolClinic ile hemen iletişime geçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat