şişli masöz beylikdüzü masöz
Para Kazandırabilecek Üretim Fikirleri Listesi

Para Kazandırabilecek Üretim Fikirleri Listesi

Türkiye’nin dünyada istenilen ekonomik düzeyde olmamasının temel nedenlerinden biri üretime verilen veya verilmeyen de diyebiliriz değerdir. Bir girişimci veya yatırımcı olarak ne üretebilirim sorusuyla ilgileniyorsanız, bu aynı zamanda ülkemiz için büyük katma değer yaratmayı da misyon edinmişsiniz demektir.

 Bu kapsamda yeni iş fikirleri platformu olarak siz değerli yatırımcılarımıza üretim fikirleri ile destek olmaya devam edeceğiz. İster evde üretime odaklanın, ister milyonlarca dolar yatırım yapmayı ve bir imalat işine başlamayı planlıyor olun, her koşulda size büyük kazançlar sağlayabilecek üretim fikirleri var.

 Bu konuda ne üretebilirim ve kendi yolunuzu çizmek istiyorum derseniz, Türkiye’de benzersiz potansiyele sahip üretim fikirlerine de baktık… Elbette her üretim fikrinin farklı dinamikleri, zorlukları ve kolaylıkları var. Bu nedenle bir üretim fikri düşünülürken öncelikle bir iş planı oluşturulmalı ve şirkete bir bütün olarak bakılmalıdır.

En Başarılı Üretim Fikirleri

Ülkemizin şartları ve sosyoekonomik durumu düşünüldüğünde en başarılı üretim fikirleri neler olduğunu sizler için araştırdık;

Oto Yedek Parça

İkinci el piyasasının çok hareketli olduğu ve bu nedenle çok eski araçların tamire gönderildiği Türkiye’de otomobil parçası üretimi en mantıklı iş fikirlerinden biridir. Bu sektöre girmek için torna tezgahı ile üretime başlayabilirsiniz. Büyük yatırımcılar ise kapsamlı bir fabrika inşaatı için yatırım bile başlatabilirler.

Bal

Tarım işlerinde ne üretebileceğini söyleyenler için en popüler üretim fikirleri arasında yer almaktadır. Doğal bal bulmanın giderek zorlaştığı ülkemde kaliteli bal üretimi yüksek kar marjları sunabilmektedir.

Duvar Saati

Kazançlı üretim fikirleri arasında duvar saatleri de yer almaktadır. İnternette en çok satan ürünleri araştırırsanız duvar saatlerinin ön planda olduğunu göreceksiniz. Bunu fark eden girişimciler de doğal olarak farklı tasarımlarla pazara katkı sağlıyor. Özel tasarımlarla duvar saatleri üretebilmektedir. Ancak rakiplerinizden sıyrılmak için yaratıcılığı ön plana çıkarmalısınız. Bu noktada camdan, ahşap ve kumaştan yapılmış saatler ön plana çıkıyor. Çalışılan saatlerle yüzde yüzün üzerinde ortalama kazanç sağlamak mümkün.

Okuyunuz: İnovasyon Örnekleri

Avize Üretimi

Avize yapmak yerine avize montajı gibi düşünebilirsiniz. Piyasada satın alabileceğiniz birçok avize hazır parçalardan yapılmaktadır. Yani bu süreç atölyelerde yürütülmektedir. En sade tasarımlı ahşap avizeler, marangozların yaptığı kesim işlemi ile birleşiyor. Şamdan yapımına yeni başlıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey basit tasarımlarla yetinmek. Evde üretiyorsanız çok büyük bir maliyet avantajınız var.

Mantı İmal Etmek

Ne üretebilirim diyen ev kadınları için sermayesiz üretim fikirlerine aittir. Hamuru, kıymayı ve ekstra malzemeleri saymazsak. Birçok üretim fikrinin başlangıç ​​sermayesi, onları denemeye isteksiz kılar. Örneğin; Bir dikiş makinesi satın almak size en az 5000 TL sermayeye mal olacaktır. Ancak mantı yapmak ve satmak için temel malzemeler yeterlidir. Ürettiğiniz mantıları bulunduğunuz bölgedeki restoranlara veya Instagram üzerinden ilgili müşteriye pazarlayabilirsiniz. Evde tek başına üretime başlayan ve 1 yıl içinde atölye açan girişimciler var. Bu noktada KOSGEB Destek Kredileri size yardımcı olacaktır.

Okuyunuz: Yurtdışı Alışveriş Siteleri

Butik Olarak Tatlı Üretimi

Birçok restoran ve lokanta müşterilerine verdikleri tatlıları dışarıdan satın alıyor. Bu tatlıları evde yapmak çok zaman ve emek ister. Bu nedenle dışarıdan daha kolay satın alınabilir. Ayrıca mini paketleme makinesi ile profiterol, kazandibi, sütlaç ve puding gibi tatlıları da üretip satışa hazırlayabilirsiniz. Böyle bir üretim fikrini gerçekleştirmek için buzdolabına ve bir pazarlama uzmanına ihtiyacınız var. Başta tüm işleri kendi başınıza yapabilseniz bile, sizin için yorucu olabilir.

Kokulu Sabun Üretimi

Kazanç getiren üretim fikirleri arasında yer alan kokulu sabun üretimi ciddi kazançlar sağlatmaktadır. Evde üretim yapmak isteyenler için sabun yapmak en kolay fikirlerden biridir. Evet, sabun yapmak için kimyager olmanıza ihtiyaç yok. Sadece yağ + kostik ve su karışımını kullanarak sabun yapmak mümkündür. Elbette sıcaklık değerini ve PH derecesini ölçerek üretmelisiniz. Aksi takdirde yaptığınız sabunlar yanma ve tahrişe neden olabilir. İşte burada özel kazanlar ve profesyonel ölçüm cihazları size destek oluyor. Yaptığınız sabunu instagram veya online satış sitelerinde satabilirsiniz. Bitkisel sabun fiyatları genelde ortalama 5 TL’den başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat