şişli masöz beylikdüzü masöz
İzmir ‘de Lazer Epilasyonda Meydana Gelen Yenilikler

İzmir ‘de Lazer Epilasyonda Meydana Gelen Yenilikler

Teknoloji her alanda son derece etkili olduğu gibi aynı zamanda lazer epilasyon noktasında da etkili olmuştur. Bu evrede özellikle son 10 yılda çok fazla tercih edilen ve geliştirilen cihazlar olduğunu görebiliyoruz. Lazer epilasyon İzmir sırasında geliştirilmiş ve kullanılmakta olan buz lazer yöntemi son teknoloji bir cihaz olarak karşımıza çıktığı gibi aynı zamanda beğenilmekte olan yöntemlerin içerisinde de yer almaktadır. Lazer epilasyon yöntemi istenmeyen kıllarla mücadele edebilme sırasında tercih edilmekte olan sağlıklı ve gelişmiş yöntemlerin içerisinde yer alıyor.

Lazer epilasyon evresinde karşımıza çıkmış olan buz lazer yöntemi lazer teknolojilerinde ve medikal estetik evresinde ön planda olmakta olan Alma Lasers firması tarafından geliştirilmiş olan cihazlardan birisidir. Bu noktada geliştirilmiş olan Soprano ICE serisine ait olan cihaz lazer epilasyondan alınmakta olan sonucun daha üst seviyelere çıkmasına yardımcı olmuştur. Soprano ICE serisi olan cihazlar sahip oldukları benzersiz ve gelişmiş özellikler sayesinde lazer epilasyonunun öncüsü haline gelmiştir.

Buz Lazerin Diğer Lazer Epilasyon Yöntemlerinden Farkı

Lazer epilasyon cihazları incelendiği zaman genelinin seçici fototermoliz prensibinin kullanılarak hareket ettiği görülmektedir. Lazer epilasyon İzmir noktasında ise işlem biraz daha farklı şekilde yapılmaktadır. Gelenekselleşmiş olan lazer yöntemlerinde hedef alınan madde kıla rengini vermekte olan melanin pigmenti şeklindedir. Bu noktada lazer ışını ise melanin tarafından emilmektedir. Emilen ışın kıl kökünden ısı enerjisine dönüşür ve kıl kökünde hasar oluşması sağlanmaktadır. Lazer epilasyon işlemleri tekrarlanmış olduğu sırada kıl kökü bir daha kılın üretilemeyeceği şekilde tahrip edilir.

Lazer epilasyon İzmir bu prensipten yola çıkarılır ve koyu renkli olan cilt tiplerinde melanin oranı daha fazla olduğu için epilasyonun daha acılı olmasından ve yanık oluşmasından etkilenilmemesi yani bu tarz durumlar yaşanmaması için buz lazer yöntemini tercih etmiştir. Alma Lasers firmasının geliştirmiş olduğu buz lazer uygulaması hem koyu renkli olan ciltlerde hem de bronz ten rengine sahip olan ciltlerde hem ağrısız hem yan etkisiz şekilde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Uygulama ciltte ütü yaparmış gibi hareket ettirilerek uygulanmaktadır.

Buz Lazer Patentli Bir Teknoloji Mi?

Buz lazer teknolojisi sunulması sırasında ise en önemli olan yöntemlere baktığımız zaman uygulamada patentli ICE teknolojisinin kullanılmakta olduğunu görebiliyoruz. ICE teknolojisi son derece gelişmiş olan bir soğutma sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulama sırasında cilt epilasyonun yapılmış olduğu süre boyunca serinletilmektedir. Teknolojideki sistem cildin -3 dereceye kadar soğumasına yardımcı olur. Epilasyon seçeneği olarak bu şekilde avantaj sunuyor olması bütün cilt tiplerinde en iyi şekilde uygulanmasına yardımcı olmaktadır. Sahip olduğu safir başlık ucu buz gibi bir soğukluk oluşturduğu için cildin ferahlamasını sağlıyor ve masaj etkisini de beraberinde sunuyor.

Lazer Epilasyon Sonrası Ne Yapılması Gerekir?

Buz lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bazı noktalara dikkat ettiğiniz takdirde daha fazla sonuç alabileceğiniz gibi etkisini de hemen gösterecektir. https://www.buzlazerizmir.com/ operasyon yaptırdıktan sonra sonuç alabilme adına diğer uygulama yapılana kadar herhangi bir ağda veya epilatör ile işlem yapma yoluna gitmemeniz gerekmektedir. Ek olarak epilasyon işlemlerinin yapılmasından sonra cildiniz hassas olacağı için mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekir. Cildinizin güneşten tahriş olmaması ve zararlı ışınlarından dolayı zarar görmemesi adına mutlaka yüksek faktörlü ve kaliteli olan bir güneş kremi kullanmalısınız.işlem yapıldıktan hemen sonra güneşlenme gibi bir eylemde yapmamalısınız. Bu evrede hem epilasyon sonrasında alacağınız sonuç daha hızlı olacak hem de epilasyon daha etkili olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat