HDP’li Baydemir’den Türkiye ve Erdoğan’a ağır hakaretler

HDP’li Baydemir’den Türkiye ve Erdoğan’a ağır hakaretler

Türkiye’nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı içeride ve dışarıda kimlerin işbirliği içinde olduğunu gözler önüne sermeye devam ediyor. Özellikle Avrupa ülkeleri Türkiye’nin bu meşru harekatına karşı çıkarken, HDP de benzer bir tavır takındı ve operasyon için “işgal” ifadesini kullandı.

 

 

Avrupa Birliği (AB) PKK’yı terör örgütü olarak kabul etse de, özellikle Fransa, Almanya ve İngiltere’de terör örgütü yandaşları sokaklarda ve konferans salonlarında propaganda yapmaya devam ediyor.

 

 

AKILALMAZ İFTİRALAR

Bunların bir yenisi İngiltere’de yaşandı. Türkiye’nin terörle mücadelesini protesto etmek için terör yandaşları BBC’nin önünde toplandı. Eski HDP milletvekili Osman Baydemir, eline aldığı mikrofanla, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iftiralar attı, hakaretler yağdırdı.

AYNI TERANE: ERMENİ SOYKIRIMI YALANIYLA KIŞKIRTTI

Baydemir, Erdoğan’ı “terörist” ve “diktatör” olmakla suçlayacak kadar ileri gitti. Tabiri caizse ağzından çıkanı kulağı duymayan HDP’li isim, Türkiye’nin Kürt şehirlerini yok ettiğini iddia ederek, “Şimdi bu işgali durdurmazsak tarih tekerrür eder ve 1915’teki Ermeni Soykırımı gibi olur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir