Son Dakika: Trump’tan Türkiye açıklaması: Büyük yaptırımlar geliyor

Son Dakika: Trump’tan Türkiye açıklaması: Büyük yaptırımlar geliyor

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı son dakika açıklamasında Türkiye’ye büyük yaptırımların geldiğini açıkladı.

 

 

TÜRKİYE’YE BİR TEHDİT DAHA: BÜYÜK YAPTIRIMLAR GELİYOR

Trump, “Fox and Friends programındaki Brian Kilmeade her şeyi yanlış anladı. Biz 200 yıldır birbirleriyle savaşı sürdüren iki grup arasındaki savaşa girmeyeceğiz. Avrupa’nın kendi DAEŞ mahkumlarını alma şansı vardı ama bedelini ödemek istemediler. “Bırakalım ABD ödesin” dediler. Kürtler bazılarını (DAEŞ’lileri) bizi işin içine dahil etmek için serbest bırakıyor olabilir. Çoğu geldikler Türkiye ve Avrupa ülkeleri tarafından kolayca yakalanabilirler, ama hızlı hareket etmeliler. Türkiye’ye büyük yaptırımlar geliyor. İnsanlar gerçekten NATO üyesi Türkiye ile savaşa girmemiz gerektiğini mi düşünüyor? Sonu gelmeyen savaşlar bitecek!” dedi.

 

 

BİR AÇIKLAMA DA BAKAN MNUCHIN’DEN

“Türkiye’nin adımlarını günlük olarak takip ediyoruz” diyen ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, “Türkiye konusunda durum karışık. Başkan Trump uygulamaya karar verirse yaptırımlar hazır” ifadelerini kullandı. Mnuchin, Ulusal güvenlik ekibinin dün toplandığını bugün de Suriye’nin kuzeyinde yürütülen Barış Pınarı Harekatı’nını konuşmak için tekrar toplanacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir