şişli masöz beylikdüzü masöz

Galatasaray’da Seçim Süreci

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu’nu hayal kırıklığı bitiren Galatasaray’da gözler 11 Haziran’daki seçimli genel kurula çevrildi. İki adayla seçime giden Galatasaray’da, takımdaki belirsizlik ise başta taraftarlar olmak üzere tüm camiayı tedirgin ediyor.

Burak Elmas yönetiminde geçtiğimiz sezona takımın yaşayan efsanesi Fatih Terim ile başlayan Galatasaray’da, Elmas – Terim birlikteliği ligin ikinci yarısında bozuldu. Fatih Terim’li Galatasaray, üst üste alınan kötü sonuçlarından ardından tecrübeli teknik adam ile yollarını ayırdı ve Galatasaray sezonun geri kalanına Domenec Torrent ile devam etti.

Başta teknik direktör Fatih Terim ile yolların ayrılmasının ardından eleştirilerin odağı olan Burak Elmas ve yönetimi, Torrentlı Galatasaray’ın kötü sonuçlar almaya devam etmesiyle tam anlamıyla yıkıldı. Mart ayında yapılan genel kurulda Burak Elmas yönetimi mali açıdan ibra edilse de idari açıdan ibra edilmedi Galatasaray olağanüstü seçime doğru sürüklendi.

Sezonun Özeti Gibi Seçim!

Genel kurul kararını tanımayan bazı yöneticiler, seçim kararını yargıya taşıyarak bu karar ibra koydurdu. İki kez ertelenen seçim, Burak Elmas yönetiminin 11 Haziran açıklaması ile kesinleşti. Galatasaray’daki olağanüstü seçim maratonunun ilk iki adayı Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk’tü. Burak Elmas’ın kazandığı seçimde de aday olan ancak mutlu sona ulaşamayan iki başkan adayı, Galatasaray için tekrar ellerini taşın altına soktu.

İkinci ertelemenin ardından ilk önce Nuri Şahin konusunda skandal açıklamalar yapan aday Metin Öztürk, ardından da Levent Nazifoğlu gerginliği ile eleştirilmeye başlandı. Yaşanan gelişmelerin ardından Metin Öztürk ve bazı kongre üyeleri eski başkan Dursun Özbek’i ikna ederek yarışa dahil olmasını sağladı. Dursun Özbek ile listesini birleştiren Metin Öztürk yarıştan çekildi ve yeni seçimin iki adayı Eşref Hamamcıoğlu’yla Dursun Özbek oldu.

Dursun Özbek’in Listesi Hazır

İki adayın kesinleşmesinin ardından Eşref Hamamcıoğlu ve Dursun Özbek hızlı bir şekilde çalışmalarına başladı. Eski başkan Dursun Özbek “Galatasaray küçülmez. Küçülerek büyüyemezsiniz, şampiyon kadro” kuracağız açıklamasını yaparak, sarı kırmızıya gönül veren taraftarları heyecanlandırdı.

Yeni sezona güçlü ve şampiyon bir kadro ile girme sözü veren Dursun Özbek’in transfer listesi ise hazır. Yeni teknik adam ile ilgili açıklama yapmayan Dursun Özbek, yeni sezonda Domenec Torrent ile yola devam etmeyeceğini belirtti. Yeni yönetimi ve yeni transferleri ile güçlenecek Galatasaray’ın en kazançlı oranlarının bulunacağı Sekabet ise çoktan yeni sezona hazır!

Eşref Hamamcıoğlu Yabancı Hoca İstiyor

Galatasaray başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu da Dursun Özbek gibi yeni sezonda Domenec Torrent ile devam etmeyeceğini açıkladı. Ayrıca Hamamcıoğlu, Bodrum Galatasaraylılar Derneği’nde yaptığı açıklamada “Yeni hocamız yabancı olacak. İtalya’dan pek çok adayla görüşme yaptık ve bu adaylardan biri de Roberto Mancini hocamız.” dedi.

Ünal Aysal döneminde Galatasaray’da görev yapan Roberto Mancini, unutulmaz Juventus zaferinin mimarlarından olmuştu. Galatasaraylı taraftarların birçoğunun da sevgisini kazanan Roberto Mancini, Galatasaray ile başlayacağı yeni sezonda istediği mali desteği alamadı ve tazminatını da bırakarak Inter’in başına geçmişti.

Yeni sezon hamlelerinin geç kalmamasını isteyen başkan adayları, şu anki başkan Burak Elmas ile görüşerek Cenk Ergün’ün transfer görüşmeleri yapmasını istedi. Yeni sezonda şampiyon olmak isteyen Galatasaray’da iç ve dış transfer gelişmeleri heyecanla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat