şişli masöz beylikdüzü masöz
DUBAİ NE KADAR GÜVENLİ? BAYMABAY ŞEHRİ TEST ETMEKTEDİR!

DUBAİ NE KADAR GÜVENLİ? BAYMABAY ŞEHRİ TEST ETMEKTEDİR!

İşte Dubai şehrinde güvenlik seviyelerini test eden birkaç TikTok!

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en güvenli şehirlerden biri olan Dubai, yaşamak ve çalışmak için en iyi yerlerden biridir. Bunun bir abartı olduğunu mu düşünüyorsun? Baymabay olarak da bilinen Baymammet Sarybekov, şehri teste tabi tutan ve izleyicilerine ne kadar güvenli olduğunu kanıtlayan bir sosyal medya fenomeni!

Sarybekov, Dubai’nin ne kadar güvenli olduğunu test etmek için eşyalarını şehrin çeşitli bölgelerine yerleştiren 32 yaşındaki bir influencer. Telefonunu bir alışveriş merkezinde gözetimsiz bıraktı ve cüzdanını sadece güvenli ve sağlam bulmak için bir yemek masasında bıraktı. Sarybekov, TikTok’ta BaymaBay olarak biliniyor ve bu video dizisi dünyanın her yerinden milyonlarca kez görüntülendi. Aslen Türkmenistanlıdır.

TikTok’ta BaymaBay’e göz atın

Sarybekov dört yıldır Dubai’de yaşıyor ve hiçbir yerin bu şehirden daha güvenli olmadığına inanıyor. Serideki ilk viral videosu, Sarybekov’u Mall of Emirates’te bir koridorda telefonunu şarja takılı halde bırakırken gösteriyor. Telefonu el değmemiş ve aynen bıraktığı gibi bulmak için geri dönüyor.

Videosu daha popüler hale geldikçe izleyiciler ondan bu testlerden daha fazlasını denemesini istedi. Bir benzin istasyonunda içecek almak için içeri girerken cüzdanını arabasının üstüne bıraktı. 100 Dirhemlik bir banknotun dışarı çıkmasıyla, halka açık yerlerde bıraktığı diğer tüm eşyalar gibi cüzdanına da  dokunulmadı.

Videosu 1,8 milyondan fazla görüntülenmeyle büyüyor ve bu tarz içeriklere büyük ilgi duyuluyor. Sarybekov’un Instagram’da 29 binden fazla takipçisi var ve aynı zamanda bir sokak giyim markası olan Bay Wear’ın da kurucusu.

Güzel Dubai şehrinin güvenliğini test eden daha fazla gönderi için TikTok ve Instagram’da Baymabay’a göz atın!

Baymabay kimdir? Nereli? Kaş yaşında?

Profesyonel olarak sosyal medya mecralarında Baymabay olarak bilinen

Baymammet Sarybekow Türkmenistanlı içerik üreticisi, giyim marka sahibi ve tasarımcısıdır. Kendisi Birleşik Arap Emirliklerinin Dubai şehrinde yaşamakta olup, global içerikleri kültürlere ve mizaha göre uyarlayıp paylaşmasıyla milyonlarca izlenmelere ulaşmış. Takipçilerinin ve izleyicilerinin sevgisini kazanmaya ve büyümeye devam eden Baymabay yaşadığı şehri hakkında da paylaşımlarıyla ilgi görüyor. İçeriklerinin bazılarının Dubai şehrinin özellikleri ve kültürü hakkında olunca, şehrin resmi sosyal medya hesaplarından büyük ilgi görüp, desteklenip, işbirlikleri yapacak seviyeye gelmiş. Ve yaz aylarında paylaştığı viral olan video ile televizyon haberlerinde ve dergi yazılarında kendinden söz ettirmiştir. Pozitif, açık ve girişken Baymabay içerik üreticisi olmaktan keyif aldığını her paylaştığı videosunda yansıtıyor ve ilgileri üstüne çekmeye devam ediyor. Onun özelliği iyi bir izlenimci olup, kültürlerin farklılıklarını ve aynı yönlerini keşfedip, bunları komik içeriklere dönüştürüp insanları eğlendirebilmesi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat