Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Değişim Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti’nin belde, il ve ilçe teşkilatları için planladığı değişim kararı hakkında bilgi verdi. Ak Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partinin il, ilçe ve belde teşkilatlarında bazı yorgunluklar, çözülmeler gördüklerinin altını çizerken bu aşamada teşkilatlarda bazı değişiklikler yapmanın en doğru karar olacağını ifade etti.

Teşkilatlarda Değişiklik Mesajı Verdi

Bazı teşkilatların oldukça başarılı işler çıkardıklarını ve bu arkadaşlarla çalışmaların aynı şekilde devam edeceğini ifade eden Erdoğan, bazı teşkilatlarda ise kapsamlı bir değişiklik yapılmasının şart olduğunun altını çizdi.

Değişimin en doğru karar olduğunu belirten Erdoğan, bu kararın yönetim kurulu tarafından da kabul edileceğini düşündüğünü sözlerine ekledi. Bu açıklamanın ardından Ak Parti’nin teşkilatlarında Türkiye genelinde oldukça kapsamlı bir değişiklik yapılması bekleniyor.

Erdoğan açıklamasında başarı ölçüsünün de 16 Nisan’ın ardından değiştiğini ifade ederken, başarıya ulaşmak için 50+1 oy oranına ulaşmak gerektiğini, 49,9 oy oranıyla bir partinin başarılı sayılamayacağının da altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir