şişli masöz beylikdüzü masöz
Boşanma Avukatları Kimdir?

Boşanma Avukatları Kimdir?

Boşanma işlemleri profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilirken aynı zamanda kısa sürede sonuçlandırılır. Boşanma davaları birçok anlaşamayan çift tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Boşanma davalarının sorunsuz yürütülebilmesi için öncelikle kişinin minimum 1 gün evli kalmış olması gerekir. Daha sonrasında boşanma işlemlerinin üzerinden yine bir yıl geçtikten sonra tekrardan evlenme akdi gerçekleştirilir. Bursa boşanma avukatı adı altında gerçekleştirilen ve uygun fiyatlı olarak yardımcı olunan her türlü velayet ve benzeri gibi olaylar profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bunun yanı sıra boşanma avukatı belirli bir baro numarasına sahip olacak şekilde tutulmalı ve profesyonel hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra boşanma avukatları farklı davalara bakabilir. Kendi alanında profesyonelleşmiş kişiler tarafından bu işlemlerin yürütülmesi kısa sonuçlanması aynı zamanda istenilen her türlü sonuca ulaştırılabilmesi adına kullanılabilir. Bunun yan ısıra avukatlar bilişim avukatı, işçi avukatı ya da ağır ceza avukatı olabilirler. Bunun için kendi alanlarında eğitimleri tamamlayarak kendilerini geliştirebilirler.

Boşanma Avukatlarının Eğitimleri

Boşanma avukatı genel olarak 4 yıllık üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olacak şekilde iş hayatına atılırlar. Danışılacak avukatın mutlaka üniversite bilgileri bilinmeli ve detaylı araştırma yapılmalıdır. Boşanma işlemlerinde nafaka istenebilir. Aynı zamanda çocukların velayetinin alınması konusunda da işlem başlatılabilir. Bu nedenle avukatlar ile yapılan görüşmelerde mutlaka kişinin ne istediği öncesinden detaylı olarak belirtilmelidir. Bu doğrultuda dava için dosyada maddeleme yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat