YKS tercihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM, YKS ön bilgilendirme kılavuzunu yayınladı

YKS tercihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM, YKS ön bilgilendirme kılavuzunu yayınladı

ÖSYM Başkanı Halis Aygün YKS tercih süreci ile ilgili oldukça önemli açıklamada bulundu. Aygün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada  “2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu bugün yayımlayacağız. 2020-YKS tercihleri 6 Ağustos tarihinde başlayacaktır. Adaylarımız tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr’den yapacaklardır. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu bugün yayımlayacağız.
2020-YKS tercihleri 6 Ağustos tarihinde başlayacaktır.
Adaylarımız tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

ÖSYM Başkanı Aygün’ün yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre tercihler 6 Ağustos’ta başlayacak ve 14 Ağustos’ta sona erecek.

Adaylar tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabilecek.

2020 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖN BİLGİLENDİRME YKS TERCİH KILAVUZU AÇIKLAMASI

2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 21-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

YKS TERCİH ÖN BİLGİLENDİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir