şişli masöz beylikdüzü masöz
Son dakika… MEB meslek liseleri için yeni bir projeyi hayata geçiriyor | Video

Son dakika… MEB meslek liseleri için yeni bir projeyi hayata geçiriyor | Video

Son iki yılda eğitim-ekonomi-istihdam bakış açısıyla yeniden yapılandırılan meslek liselerinde şimdi de “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” hayata geçirilecek. Projeyle çeşitli açılardan dezavantajlı olan mesleki ve teknik Anadolu liselerinin çok yönlü olarak desteklenmesi hedefleniyor. Böylece 2023 Eğitim Vizyonu’nun ana hedeflerinden biri olan “okullar arası başarı farklarının azaltılması”na yönelik somut bir adım daha atılmış olacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 ilde belirlenen mesleki ve teknik Anadolu liselerinin altyapıları başta olmak üzere çok boyutlu bir şekilde destekleneceğini söyledi. Proje kapsamında belirlenen okullarda kütüphane, tasarım ve beceri atölyeleri kurulacak. Bakan Selçuk, bu okullarımızın eğitim ortamını iyileştirmek, kültür- sanat ve spor gibi alanların geliştirilmesi için gerekli her çeşit yatırımın yapılacağını belirtti.

Bu okullardaki öğrenci ve velilere yoğun rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri verilecek. Öğrencilerin temel becerilerini desteklemek için telafi programları planlanacak. Bakan Selçuk, projeyle okullar arası başarı farkını azaltmada da önemli mesafe alınacağını söledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat