bagcilar escort
Okullar ne zaman açılacak, liseler bugün açıldı mı? MEB lise yüz yüze eğitim başlangıcı…

Okullar ne zaman açılacak, liseler bugün açıldı mı? MEB lise yüz yüze eğitim başlangıcı…

Bazı liseler için okulların açılış tarihi 5 Ekim 2020 Pazartesi olarak duyurulmuştu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un gönderdiği yazı doğrultusunda lise gruplarından bir bölümü için yüz yüze eğitimin başlayacağı belirtmişti. Peki, hangi liseler yüz yüze eğitime başlayacak ve açılış ne zaman olacak?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bazı liselerde yüz yüze eğitim 5 Ekim’den itibaren başladı. İlkokul birinci sınıflar ve okul öncesi eğitimi içinse yüz yüze eğitim hâlihazırda devam ediyor. Diğer sınıflar içinse henüz resmi bir karar yok, kararın verilmediği sınıflar uzaktan eğitim şeklinde bir süre daha eğitimlerine devam edecekler.

Meslek liseleri yüz yüze eğitime başlıyor

LİSELER AÇILIYOR MU, HANGİ LİSELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM OLACAK?

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencilerinin işletmelerde mesleki eğitim/staj uygulamaları 28 Eylül’de başlamıştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla illere gönderilen yazı doğrultusunda mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor lisesi öğrencileri, 5 Ekim Pazartesi gününden itibaren tüm sınıf seviyelerinde tüm alan ve dallarda yüz yüze uygulama eğitimlerine başlayacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir