şişli masöz beylikdüzü masöz
KPSS DHBT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

KPSS DHBT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

KPSS DHBT soruları ve cevapları için ÖSYM’den gelecek son dakika açıklaması beklenmeye başlandı. Covid-19 önlemleri kapsamında 2020 yılında yapılması planlanan sınav bugüne ertelenmişti.

Önceden açıklanan sınav merkezlerinde düzenlenen DHBT saat 10:15’te başladı. Adayların saat 10:00’dan sonra sınav binalarına alınmadığı DHBT’de adaylara soruları yanıtlamaları için 60 dakika süre tanındı. Sınavın sona ermesiyle birlikte de sorular ve cevaplar için gözler ÖSYM’ye çevrildi.

KPSS DHBT SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

ÖSYM gerçekleştirilen sınavlara ilişkin soruları ya aynı günün akşamında sınavdan birkaç saat sonra ya da ertesi gün yayınlıyor. Bu nedenle DHBT sorularının da bugün gün içerisinde ya da yarın yayınlanması bekleniyor.

Soruların yüzde 10’luk kısmı herkese açık olarak yayınlanacak, tamamını ise sadece sınava katılan adaylar görebilecek.

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ…

Sorular ve cevaplar için ÖSYM’nin AİS sayfasında TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapanlar bilgilere ulaşabilecek.

Konuya ilişkin ÖSYM’den resmi açıklama geldiği anda haberimizde yerini alacak. Sonuçlarla ilgili bir açıklama bulunmasa da 2 haftalık sürecin ardından sonuçların da erişime açılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat