bagcilar escort
Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı… İşte aranacak şartlar

Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı… İşte aranacak şartlar

Başta Twitter, Facebook , Google ve YouTube gibİ Türkiye’den günlük erişimi bir milyondan fazla olan sosyal ağ sağlayıcılarına yönelik düzenlemelere ilişkin esaslar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yetkili en az bir kişiyi Türkiye’de temsilci olarak belirlenecek ve bu kişiler Türk vatandaşı olacak.

PEKİ BU TEMSİLCİLER NE YAPACAK?

Öncelikle ilgili makamlarca gönderilecek tebligat, bildirim veya taleplerin gereğinin yerine getirilmesini sağlayacak. Başvuruları cevaplandırılacak.

Sosyal ağ sağlayıcı, başvurulara en geç 48 saat içinde olumlu ya da gerekçesi belirtilmek kaydıyla olumsuz cevap verecek. Türkçe yapılan başvurular Türkçe cevaplandırılacak.

Bir diğer zorunlululk kullanıcı verileri ile ilgili. O veriler Türkiye’de barındırılacak.

EGER BİR TEMSİLCİ BELİRLENMEZSE NE OLACAK?

O zaman ceza var. İlk aşamada idari para cezası verilecek. Önce 10 milyon sonra 30 milyona kadar çıkabilecek o ceza gereken sürede adım atılmazsa sonra reklam cezası olacak. En sonunda ise internet hızı düşecek. Bant genişliği önce yüzde 50 sonra yüzde 90 oranında daraltılabilecek. BTK bunun için Sulh Ceza Hakimliğine başvurabilecek.

Ayrıca başvurulara cevap vermeyen sosyal ağa 5 milyon lira ceza kişiler tarafından yapılan başvuruların cevaplandırılması yükümlülüğünü yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcıya 5 milyon lira idari para cezası uygulanacak.

Raporlama yükümlülüğünü yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcıya 10 Milyon lira idari para cezası verilecek ve idari para cezasını gerektiren ihlallerin bir yıl içinde her bir tekrarında cezalar bir kat artırılarak uygulanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir