ByLock kayıtlarında Yazıcıoğlu detayı | Video

ByLock kayıtlarında Yazıcıoğlu detayı | Video

Kaza mıydı, suikast miydi? Tüm gizemi, şüphelerle gölgelenen o kazayı aydınlatacak detaylar, FETÖ’nün gizli haberleşme ağına yansıdı. ByLock’taki yazışmalar suikast iddiasını daha da güçlendirdi.

25 Mart 2009’da Büyük Birlik Partisi genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 4 kişi helikopter kazasında yaşamını yitirmişti. Kazaya ilişkin çok yönlü soruşturmalar sürüyor.

Son olarak Sabah Gazetesinin ulaştığı FETÖ’nün iletişim aracı olan ByLock konuşmalarında, iddiaya göre FETÖ il imamı Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili “Tereyağından kıl çeker gibi iş halloldu” dedi.

Bu mesajların elde edilmesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu yeni deliller üzerinden Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili FETÖ soruşturması açtı.

Soruşturma kapsamında daha önce itirafçı da olan Elazığ’daki FETÖ yapılanmasının “Avukatlar imamı” olan kişinin yeniden ifadesi alındı. 50’ye yakın kişinin iletişim kayıtları istendi.

2009 yılındaki soruşturma üzerinde yapılan incelemelerde ise soruşturma dosyalarının karartılmaya çalışıldığı ve bazı içeriklerin değiştirilerek çeşitli asılsız ihbarlarda bulunulduğu ortaya çıktı.

Soruşturma derinleştirilince olayın kaza mı, yoksa suikast mi olduğu belli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir