şişli masöz beylikdüzü masöz
737 Max’ler semalara geri dönüyor | Video

737 Max’ler semalara geri dönüyor | Video

Teknik hata sonucu düşen ve 346 kişinin ölümüne neden olan uçaklar, Amerika’da yeniden seferlere başlıyor. Amerikan merkezli uçak üreticisi Boeing’e ait 737 Max tipi yolcu uçakları, Endonezya ve Etiyopya’daki kazaların ardından, 2019’un mart ayında uçuşlara ara vermişti. Amerikan medyasına göre, uçaklar iki yıl aradan sonra, tekrar sefer yapacak.
İlk uçuş, Miami-New York arasında olacak.

Haberlere göre, Amerikan Federal Havacılık İdaresi, Boeing’in uçakta yaptığı değişiklikleri onayladı. Ancak havayollarının aldığı uçuş kararını yolcular desteklemiyor. Reuters ve Ipsos’un anketine göre Amerikalı yolcuların yüzde 57’si, 737 Max tipi uçaklar ile seyahat etmeyeceğini söylüyor. Boeing CEO’su David Calhoun Kasım ayında, “iki trajik kazada kaybedilen canları asla unutmayacağız” demiş, kazaların şirkete güvenlik ve kalitenin önemi konusunda ders olduğunu savunmuştu.

Birçok ülkenin havacılık otoriteleri, 737 Max’in kullanımını henüz onaylamadı. Uçakları yeniden uçurma kararı alan ilk ülke ise, brezilya olmuştu. Gol havayolları, aralık başında seferlere başladı. Meksika merkezli Aeromexico havayolları da başkent Mexıco City ile Cancun arasındaki seferleri yeniden başlattı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat