Mahkeme, Ulusoy için İflas Kararını Açıkladı

Türkiye’nin en ünlü ve köklü otobüs firmalarından biri olan Ulusoy hakkında üzücü bir haber geldi. 1930 yılından bu yana hizmet veren Ulusoy hakkında mahkemenin iflas kararını açıkladığı öğrenildi.

Ulusoy ailesi arasında bir süre önce başlayan sorunlar, Ulusoy firmasını vurdu. Ailede yaşanan bölünme sonucunda firmanın maddi sıkıntıları başlamış ve bu nedenle faaliyetleri geçen yıl durdurulmuştu.

Mahkeme İflas Kararını Açıkladı

Ulusoy şirketinin otobüsleri bir süre önce icra kararı ile satışa çıkartılırken, şirketin de iflası ile ilgili olarak dava açılmıştı. Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde devam eden dava nihayet sonuçlandı. Mahkeme, 15 Haziran’da gerçekleştirilen duruşmada iflas kararını açıkladı.

Mahkemeden alınan bu kararın ardından firmaya ait 65 milyon 250 bin TL sermayeli Ulusoy Seyahat Nakliyat A.Ş. nin tasfiyesinin başladığı ifade edildi. 1937 yılında Mehmet Bahattin Ulusoy tarafından kurulan Ulusoy markası, uzun yıllar hizmet verdikten sonra Ulusoy kardeşlere kalmış ve kardeşler arasında bölünmeye neden olmuştu.

Yaşanan bölünmenin ardından Türkiye’nin en köklü seyahat firmalarından biri olan Ulusoy, Haluk Ulusoy’a kalmıştı. Köklü firma, sektörden ayrılmak zorunda kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir