şişli masöz beylikdüzü masöz

NATO Jetleri Rus Bakanın Uçağına Yanaştı!

Rus ajanslarından bugün önemli bir açıklama geldi. Dün Baltık Denizi’nde yaşanan gerilimli dakikaların ardından bugün yapılan açıklamada NATO jetlerinin Rusya Savunma Bakanı’nın bulunduğu uçağa yaklaşmaya çalıştığı ifade edildi.

Açıklama, Rusya haber ajansı TASS’dan geldi. Yapılan açıklamada, dün Baltık Denizi üzerinden geçmekte olan ve içinde Rusya Savunma Bakanı’nın yer aldığı uçağa NATO jetlerinin yaklaştığı belirtildi.

Rusya ve NATO Arasında İpler Geriliyor

Rusya ile NATO arasında bir süredir devam eden sıkıntıların dün yaşanan olayla iyice yükseldiği belirtildi. NATO’nun tarafsız sularda bile Rusya’ya ait bir uçağa saldırmakta sakınca görmediğinin belirtildiği açıklamada, bir F-16 uçağının ise Rus Savaş uçağı tarafından engellendiği belirtildi.

Rusya Savunma Bakanı Şoygo’nun Baltık Denizi kıyısında yer alan Kaliningrad bölgesine gitmeye çalıştığı belirtildi. Bir süredir aralarında büyük gerginlik olan NATO ve Rusya’nın durumunun ne olacağı merak ediliyor.

NATO, bir süre önce Rusya’nın sınırında yer alan ülkelere ordularını göndermiş, Rusya ise bu hamle karşısında S-300 ve İskender Füze Sistemlerini sınırına yerleştirerek karşılık vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat