şişli masöz beylikdüzü masöz

Çiğli Anaokulu Eğitim Anlayışı

Çiğli anaokulu İzmir’de öğrencilere okul öncesi eğitim vermeyi amaç edinmiş bir kurumdur. Okulu tercih eden öğrencilerinin gelişimlerine yardımcı olan kurum erken yaşlarda çocukların yeteneklerini keşfetmesi için çaba harcıyorlar. Böylelikle ileriki yaşlarda çocukların becerilerine göre eğitim almasına fayda sağlıyorlar. Aynı zamanda içlerine kapanık bir şekilde yaşayan çocukların arkadaşları ile iletişim kurarak kendilerini geliştirmeye ve dışa dönük olarak yaşamaları konusunda ilerleme kaydediyorlar. Çocuklarını çiğli anaokuluna kaydettirmek isteyen veliler akıllarında soru işaretleri bulunuyorsa okul yönetimi ile iletişime geçip sorularına cevap veriyorlar.

Anaokulunda Verilen Eğitimler

Kurumu seçen öğrenciler bir çok alanda eğitim görüyorlar. Bunların arasındaÇiğli kreş bünyesinde öğrencilere dans eğitimi, drama eğitimi, satranç eğitimi, seramik eğitimi ve dil eğitimi gibi eğitimlerdir. Bu eğitimlerin tamamı deneyimli öğretmenler sayesinde verilirken çocukların ilgi alanlarının belirlenmesi ve yeteneklerinin ortaya çıkması için çalışıyorlar. Örneğin küçük yaşlarda alınan dans eğitimi ile çocuk büyüdüğünde iyi bir dansçı olmak için ilk adımı atmış oluyor ve yeteneğinin farkına varıyorlar. Drama eğitimi alan bir çocuk ileride tiyatroya yönelebilir. Bu gibi eğitimlerle çocukların iyi bir temel almalarını sağlıyorlar.

Yaz Okulu

Anaokulu öğrencilerine yaz okulu hizmeti de veriyor. Yaz okulu öğrencilerin çeşitli aktivitelere katılmaları ve arkadaşlık ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlıyor. Öğrenciler yazın hem eğlenerek hem de öğrenerek vakit geçiriyorlar. Yaz okulunda çocukların kültürel güzellikleri olan yerleri görmeleri için çeşitli geziler düzenlenerek okul daha eğlenceli ve bilgi verici bir hale geliyor. Aynı zamanda yaz okulunda spor dallarında da gelişme göstermeleri açısında oyunlar ve çalışmalar yapıyorlar.

Okul İletişim

Çocuklarını anaokuluna kayıt ettiren veliler, veli bilgilendirme sistemi ile çocukların durumları hakkında haber alabiliyorlar. Okula kayıt yaptırmak isteyenler için okulun sitesi üzerinde kayıt için gerekli evraklar vs gibi bilgilere ulaşabiliyorlar. Aynı zamanda anaokulu kayıt yaşıhakkında da bilgileri veriyorlar. Siteyi inceleyen kişiler anaokuluna kayıt yaptırmak istenen çocukların yaşlarının 3-6 yaş arasında olduğunun bilgisini alabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat