şişli masöz beylikdüzü masöz
Son dakika haberi… İngiliz Bakan’dan Türkiye övgüsü | Video

Son dakika haberi… İngiliz Bakan’dan Türkiye övgüsü | Video

Suriye ve Libya’daki durumu Türkiye lehine insansız hava araçları, dünyanın da gündeminde. İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallece, insansız hava aracı kullanma konusunda Türkiye’yi örnek gösterdi.

Hava ve uzay gücü konferansında konuşan İngiltere Savunma Bakanı, İngiltere’nin savunma konusunda Türkiye’den ders alması gerektiğini söyledi. “Türkiye’nin 2019 ortasından bu yana bayraktar TB-2’leri Libya’da nasıl kullandığına bakın. Bu İHA’lar istihbarat topladı, gözetleme yaptı ve cephe tedarik hatlarını ve lojistik üslerini hedef alan operasyonlar yaptı. Geçen yıl temmuz ayında Libya Ulusal Ordusu’nun kontrolündeki Cufra Havaalanı’nı vurarak çok sayıda komuta kontrol noktaları ile iki nakliye uçağını tahrip etti” dedi.

İngiliz Bakan, insansız hava araçlarının Suriye’de de önemli görevler üstlendiğini anlattı. “Türkiye’nin Suriye’de müdahil oluşunu ve elektronik harbi, hafif silahlı İHA’larla tankları, zırhlı araçları ve üzerlerindeki hava savunma sistemlerini durdurmaya dönük akıllı mühimmatı nasıl kullandığını düşünün. Haberlere göre ‘sad rejimi ağır kayıplar verdi. 3 bin asker, 151 tank, 8 helikopter, 3 iha, 3 muharip savaş uçağı, kamyonlar, 8 hava savunma sistemi, bir karargah ve sair ekipman ile tesisler imha edildi. İddiaların yarısı bile doğruysa, bu oyun değiştirici niteliktedir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat