şişli masöz beylikdüzü masöz

Sınır Tanımayan Ağa Bedrettin Ekdi

 

Türkiye’nin en önde gelen iş adamlarından olan Bedrettin Ekdi, Siirt’in en meşhur ailelerinden birisine mensup. Otomotiv, emlak, akaryakıt ve konfeksiyon gibi çok farklı sektörlerde yatırımları bulunan Siirtli iş adamı; yatırımlarına yurt dışında da devam ediyor. Sahip olduğu maddiyatlarına yanı sıra kişisel anlamda da kendini oldukça geliştiren Bedrettin Ekdi; İngilizce, Fransızca, Arapça ve Kürtçe dillerine iyi derecede hakimdir.

Onlarca Köyün Sahibi

Beş bin kişilik bir aşiretin lideri olan Bedrettin Ekdi, Siirt ve Bitlis civarında 60 tane köyün sahibidir. Aynı zamanda bir Amerikan vatandaşı olan ünlü iş adamı, kira gelirlerinin yanı sıra 30’a yakın arsasının olduğunu da belirtiyor. Verdiği demeçlerde köylerin herhangi bir maddi değerinin olmadığını belirten Bedrettin Ekdi, geleneklerine olan bağlılığını da yansıtmış oluyor.

Hayırsever İş Adamı Bedrettin Ekdi

Yaptığı yatırımlarla Türkiye’de oldukça ses getiren bir iş adamı olmayı başaran Bedrettin Ekdi, hayırsever kişiliğiyle de oldukça fazla ön plana çıkıyor. Cemiyet hayatının ünlü isimlerden olan iş adamı, bu konuda merhum Sakıp Sabancı’yı örnek aldığını dile getiriyor. Bedrettin Ekdi Vakfı’nın kurucusu olan Siirtli iş adamı, bu vakıfta eğitim başta olmak üzere birçok alanda hayırsever kimliğini gösteriyor. Ömrünün sonuna dek eğitime destek vereceğini dile getiren ünlü iş adamı, birçok öğrencinin eğitim hayatına devam edebilmesi için gerekli maddi desteği sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat