Amazon Game Studios New Worlds oyununu tekrar erteledi

Amazon Game Studios New Worlds oyununu tekrar erteledi

MMORPG oyunları yapım aşamasında firmalar büyük zorluklar çekiyor. Hikayenin akış kısmında veya karakter özelliklerinde meydana gelen aksaklıklar oyunun baştan göz atılmasına sebep olabiliyor. Bu yüzden MMORPG oyun türleri yazılım açısından en zor oyun türleri olarak görülüyor. Yapım aşamalarında da firmalar en uzun sürelerini bu oyun türlerine ayırıyorlar.

Amazon Game Studios’un 2019 yılında duyurduğu ve MMORPG oyunu New Worlds, 2021 yılının Bahar mevsimine ertelendi. New World’ün sitesinde bir açıklama paylaşan, Amazon Game Studios’un yöneticisi Rich Lawrence, oyunun, istenilen içeriklerle çıkışı için neredeyse hazır olduğunu söyledi. Ne var ki oyunu ilk olarak deneyim eden kişilerden aldıkları geri dönüşler sonucunda oyuncuların, oyunu sevdiklerini ve daha fazlasını görmek istediklerini belirtti. Ayrıca oyunculara, söz verdikleri deneyimi yaşatacaklara dair güveninin tam olduğunu da açıklamasına ekledi.

Amazon Game Studios’un ilk oyunu olacak olması beklentileri biraz daha yükseltiyor. Firmanın sektöre nasıl bir giriş yapacağı merak konusu. Aslında bu pandemi sürecinde oyun dünyasının ne kadar çok yeni oyuncu kazandığını düşündüğümüzde firma önceden hazırlıklarını tamamlamış olsaydı, kendi oynuna da büyük bir kitle katabilirdi.

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir