şişli masöz beylikdüzü masöz
Virgil van Dijk’e Yapılan Hareketin Cezası Tartışılıyor!

Virgil van Dijk’e Yapılan Hareketin Cezası Tartışılıyor!

Dermot Gallagher, son Ref Watch’a yaptığı açıklamada, Jordan Pickford’un Virgil van Dijk ile mücadele etmesi için ihraç edilmesi gerektiğini ancak insan hatası nın kırmızı kart olmamasından kaynaklandığını söyledi.

Merseyside derbisinin altıncı dakikasında, Everton kalecisi Jordan Pickford sahada Virgil van Dijk ile karşılaştı ve yüksek, Süpertotobet kaygan bir mücadele yaptı. Savunmacıyı dizinin etrafından yakaladı ve onu takırdatarak gönderdi, ancak Van Dijk’in ofsayt için zaten işaretlenmiş olması nedeniyle ceza verilmedi. Ancak ne hakem ne de VAR yetkililerinin incelemeye değer bulduğu sarı veya kırmızı- hiçbir rezervasyon yapılmadı. Van Dijk kısa süre sonra değiştirildi ve kenarda uzun bir büyüyle karşı karşıya kalan diz ameliyatı gerekecek.

DERMOT diyor ki: Süreç bir şekilde takip edildi ama kusurluydu. Yetkililer bunu görünce ‘bir penaltı kontrol etmemiz gerektiğini düşünüyorlar. Üç adım var- ofsayt mı, ceza mı, başka yaptırım var mı?

Yaptıkları şey, ‘ceza mı?’ Sanılıyor, yani geri dönüp ofsayt olup olmadığını kontrol etmelisin. Bunu kontrol ediyorlar ve bu cezayı geçersiz kılacak şekilde ofsayt yapıyor. Sonra gözden kaçtı. Üçüncü adıma gidin ki bu yapılmamalıydı ve hepimiz bunun bir kırmızı kart olması gerektiğini biliyoruz, ancak bu bir insan hatasıydı ve yapabileceğimiz tek şey bunun için özür dilemek.

Öncelikle, VAR hub’ı tamamen kapalı, Süpertotobet insanlar ona erişemiyor ve çalamıyorlar. Sonra, ofsayt kararıyla yeniden başlayacaklarını fark ettiğinizde, onları ele geçirseniz bile, çok geç çünkü oyun yeniden başlayacaktı ve hepimizin bildiği gibi oyun yeniden başladığında asla geri dönemezsiniz.

Şimdi geriye bakmak kolay, kırmızı kart ve bence o gün dışarıdan bakan biri kırmızı kart diyecektir, sadece protokol olması gerektiği gibi çalışmıyordu.

Pickford’a karşı geçmişe dönük bir eylem olabilir mi?

Daha sonra Pickford’un FA’dan geriye dönük bir eylemle karşılaşmayacağı doğrulandı VAR olayı inceledi ve Van Dijk ofsayt pozisyonundayken Süpertotobet Liverpool’a ceza verilmemesi gerektiğine karar verdi. VAR ayrıca Pickford’un meydan okumasının kırmızı karta layık olmadığı sonucuna vardı.

Federasyon sadece sahada veya Stockley Park’taki VAR genel merkezinde maç görevlileri tarafından görülmeyen olaylar için geriye dönük cezaları dikkate alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat