bagcilar escort
Toplu Binalarda Yönetim Anlayışı

Toplu Binalarda Yönetim Anlayışı

Türkiye çok büyük bir ülke olmakla beraber Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerde yaşayan insan fazlası ile kalabalıklaşmıştır. Gerek toplu halde yaşanılan binalar gerekse toplu halde çalışılan işyerleri konusunda bağdaştırıcı bir yönetim ilkeleri konulması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Kat malikleri kanunun ilgili maddesi gereğince oturulan alanlarda bina yönetimi, sekiz daire ve sonrasında bir yönetici tarafından yapılması zorunluluğu getirilmiştir.

Çok fazla sayıda daire ve kat malikinin bulunduğu binalarda yönetimsel ilkelerin belirlenmesi profesyonel firmalar tarafından yapıldığında daha kuralcı bir şekilde ilerlemektedir. Komşuluk ilişkilerinin zedelenmemesi açısında apartman yönetimi hususunda yönetimin Eminol Grup Profesyonel Site Yöneticiliği sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Dışardan Yönetim mi İçerden Yönetim mi?

Kanun hükmünde bulundurulması zorunlu olan yöneticilik ile ilgili olarak binadan oturan kat malikleri içerisinden bu göreve talip olup seçim yapılarak görevi yapan kişiler olabiliyor. Ancak bu kişiler gerek komşu olmanın vermiş olduğu baskı gerekse profesyonel olarak zaman ayıramama gibi durumlar nedeni ile ilgilenmesi gereken konuları atlayabiliyor. Özellikle fazla bloklardan oluşan site yönetimi şekillerinde bu durum daha karmaşık bir hal alabiliyor.

Her türlü yönetim hizmetinde belirli kurallar ve kaideler çerçevesinde gerek hizmet gerekse raporlama konusunda hiçbir sıkıntı yaşamamak adına malikler ortak aldıkları kararla yönetimi dışardan bir firmaya verebilirler. Eminol Grup Profesyonel Site Yöneticiliği sitesi bu konuda kendini kanıtlamış kaliteli hizmet veren bir firmadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir