Muharrem İnce’den Yanıt

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Adalet Bakanlığı izin verirse Selahattin Demirtaş’ı yarın ziyaret edeceğini söyledi. İnce, “Kapıkule’den öteye pasaportumuzun değeri olacak. Sayın AK Parti Genel Başkanının partisine benim ayağım alışmaz. Memleket işlerinde küslük olmaz. Kaç aday olursa olsun hep birlikte televizyona çıkalım” ifadelerini kullandı. Asansör krizi ile ilgili gelen soruya ise “Kendi arkadaşlarıma fırça attım size ne” diyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün grup konuşmasında kendisi ile ilgili söylediği sözlere cevap olarak, “Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Erdoğan’a sesleniyorum, meydanlarda böyle laflar etme hemşehrim” dedi.

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, beraberindeki heyetle birlikte Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra Türk-İş Genel Merkezi’ne geldi. İnce’yi kapıda Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay karşıladı. Daha sonra hep birlikte toplantı salonuna geçildi. Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Atalay, Muharrem İnce’yi merkezlerinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Daha sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, “Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar gerçekten ağır. Dünyanın bütün ülkelerinde yoksular mutsuzdur. Fakat burada ilginç bir şey var zenginler de mutsuz. Çünkü geleceklerinden kaygı duyuyorlar. Bu durumu değiştirmemiz lazım. Türkiye’nin huzura barışa ihtiyacı var. Bu sebeple dün cumhurbaşkanı adaylarından randevu istedim. Saadet Partisi ile görüştüm. Erdoğan ve Akşener’den cevap bekliyorum. Adalet Bakanlığı izin verirse Demirtaş’ı Çarşamba günü ziyaret edeceğim. Bu gerginliği sona erdirip Türkiye’yi demokratikleştirmemiz ve örgütlü bir toplum yapmamız lazım. Sendikalı işçi sayısı yerlerde sürünüyorsa burada bir sorun vardır. Bizim derdimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek değil, bizim kişilerle işimiz yok. Türkiye’yi geri döndürmeyeceğiz, en ileri götüreceğiz. ‘Tayyip Erdoğan’ı yargılayacak mısın’ diye soruyor halk. Hayır benim işim yargılamak değil. Benim cumhurbaşkanı olarak ekibimle birlikte bizim görevimiz adil bir yargı. Bağımsız bir mahkeme. İlk işimiz yargı olacak. Cumhurbaşkanını yargılayan hakimler istiyorum. Bundan sonra her şey kendiliğinden olacaktır. Buna bağlı olarak ekonomi güçlenecektir. Çünkü yabancı yatırımcı ülkeye güven duyacak. Düğme iliklemeyen çay toplamayan hakimler bulacağız. Bu vatanın namuslu evlatları var. Her mahkemede bir tane var. Tarafsız yargıçlar, buradan başlayacağız. Adalet Bakanlığı Hakimler Kurulundan çıkacak. Bunları yaptığımızda, 80 milyon vatandaş yargıya güvendiğinde ekonomimiz düzelecek” ifadelerini kullandı.

“KAPIKULE’DEN ÖTEYE PASAPORTUMUZUN DEĞERİ OLACAK”

Örgütlü bir yaşama geçeceklerini belirten İnce, “Bunu başarabiliriz. İnsanlar sendikaya üye olmaktan korkmayacak. Coğrafyamızın en genç nüfusuna sahibiz. Yoksulluk bizim kaderimiz değil. Kapıkule’den öteye pasaportumuzun değeri olacak. Derdimiz doları, euroyu, faizleri, benzini ve mazotu indirmek. Eğer Tayyip Erdoğan’ı indirdiğimizde bu dediklerimiz iniyorsa, o arkadaş da bir zahmet iniversin. 80 milyon ondan daha değerli. Hiçbir korkumuz yok. Sokak başaracağımıza inanmış, ben bunu görüyorum” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir