bagcilar escort
Dış Cephe Kaplama Neden Önemlidir?

Dış Cephe Kaplama Neden Önemlidir?

Dış cephe kaplaması evlerde ısı tasarrufu sağlamak adına yapılan bir uygulamadır. Dış cephenin en önemli özelliği eve güzel görünüm katarken evin kış aylarında tasarruflu olmasını da sağlamaktır.

 Dış cephe kaplama bir bakıma evin dış görünüşünü değiştirirken evi giydirecek soğuktan koruyucu hale getirmektir. Eve bir kat daha izolasyon malzemesi kaplayacak ısı yalıtımı konusunda yardımcı olmaktır.

Dış cephe kaplama doğalgaz sisteminin hayatımıza girmesinden dolayı kış aylarında ısı kaybını önlemek için evleri izlole ederek yalıtım sağlamaktır. Dış cephe kaplama uygulaması ev için bir kat daha giydirmek demek olduğu için kışın yakıt giderlerinde azalma meydana gelecektir. Ayrıca dış cephe yeni bir işlem olduğu için evin dışının daha güzel ve daha yeni görünmesi sağlanacak makyaj uygulaması demektir.

Dış Cephe Kaplaması Nasıl Yapılır?

 Dış cephe kaplaması öncesi hazırlıklar yapılmış olmalıdır, kaplama öncesi hazırlıklar yapıldıysa dış cephe kaplama artık yapılabilir demektir.

 Mantolama için ilk adım profil montajının yapılmasıdır. Profil montajı uygulama yapılacak levhaların daha düzgün yapılabilmesi için garanti bir işlemdir. İşin daha düzgün olmasını sağlar.

 Profil uygulamasından sonra levhaları yapıştırmak amacıyla yapıştırma harcı hazırlanır. Hazırlanan harç levhalara 2 şekilde sürülebilir. İster tüm yüzeye, isterse köşelere ve ortaya uygulama yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise yapıştırma harcının dışa taşmamasına dikkat etmektir.

 Sonraki adımda levhalar en aşağıdan başlanarak yukarıya doğru birbirinin üstüne gelmeyecek şekilde yapıştırılmaya başlamalıdır.

 Levha yapıştırma işlemi bittikten sonra mantolama levhalarını sabitlemek için dübel uygulaması yapılmalıdır. Dübel uygulaması sayesinde levhaların yapıştırılmasından sonra levhalar duvara daha sabit hale getirilir.

 Tüm levhalar yapıştırıldıktan sonra sıva için file uygulaması yapılarak üzerine 2 kat sıva uygulanmalıdır. Böylece son kata yapılacak boya uygulaması için zemin hazırlanmış olacaktır. Sıva uygulamasının iki kat uygulanması boyanın daha düzgün ve kaliteli olmasını sağlar. Böylece tüm mantolama işlemi yapılarak ev yeni halini almış olur.

 Mantolama işlemi eski ya da yeni yapı fark etmeksizin evlere uygulanabilir. Yalnız uygulama yapılmadan önce hazırlıkların tam olarak yapılmış olması önemlidir. Aksi takdirde dış cephe kaplaması sağlıklı ve uzun ömürlü olmayacaktır. Tüm noktalara dikkat edilerek dış cephe kaplaması yapılırsa özellikle kış aylarında ailelere çok ağır gelen fatura tutarlarında çok büyük bir azalma meydana gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir