CHP’nin İttifaktaki Yeni Durağı Saadet Partisi

Yerel seçimlerden önce İYİ Parti ile büyük ölçüde anlaşma sağlayan CHP’nin ittifaktaki yeni adresi belirlendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Pazartesi günü Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya geleceği iddia edildi.

Yerel seçimlerle ilgili ittifak görüşmeleri devam ediyor. İYİ Parti ile 31 Mart seçimleri için büyük ölçüde anlaşma sağlayan CHP’nin yeni rotası Saadet Partisi oldu. CNN TÜRK’ten Hande Fırat’ın aktardığı bilgiye göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Pazartesi günü bir araya gelecek.

CHP VE SP LİDERLERİ PAZARTESİ GÜNÜ BİR ARAYA GELECEK

CNN TÜRK’te Gece Görüşü programında kulis bilgisi aktaran Hande Fırat, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile pazartesi günü görüşeceğini söyledi.

“BİZİM KAPIMIZ HERKESE AÇIK”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın, “Önümüzdeki günlerde Saadet Partisi’nden randevu talep edeceğiz” açıklamasına, “Bizim kapımız herkese açık. Mahalli seçimler ittifaklara pek uygun seçimler değil kanaatindeyiz. Ama seçim bölgesi bazında arkadaşlarımızın dirsek temasında bulunmasına da hayır demeyiz” sözleriyle yanıt vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir