şişli masöz beylikdüzü masöz
Boşanma Avukatı İle Boşanma Davaları Hakkında

Boşanma Avukatı İle Boşanma Davaları Hakkında

Boşanmada davaları aile hukuku kapsamında olan ve yoğun bir bilgi birikimi ve tecrübe gerektiren dava türlerindendir. Boşanma hukuku alanında Türkiye’de birçok avukat hizmet vermektedir. Ancak, en iyi hizmeti almak isteyenler, dava sonunda haklılığının ispat edilmiş olmasını ve somut olarak olumlu bir sonuca varılmasını istemektedir. Bu konuda, AGÂH Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk, Şanlıurfa ve Ankara merkezli olarak Türkiye genelinde avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Özellikle Şanlıurfa boşanma avukatı arayanların sıklıkla iletişim kurduğu, özel hukuk alanında kendini kanıtlamış saygın bir ofistir.

Günümüzde dava çeşitleri ve türleri çok çeşitlilik göstermekte ve avukatların belirli bir alanda ihtisaslaşmasını zorunlu kılmaktadır. Her ne kadar avukatlık mesleğinde belirli bir alan ayrımı olmasa da, davaların özellik arz etmesi, usul ve esasa ilişkin önemli noktalar, bu ayrımın olmasını gerektirmektedir. Örneğin; boşanma davaları, özel hukuk alanındadır. Ancak boşanma davalarının yanı sıra özel hukuk alanında, nafaka davaları, tazminat davaları, soybağı davaları, velayet davaları da bulunmaktadır. Bu tür kapsamlı davalara da, boşanma avukatı, nafaka avukatı, tazminat avukatı, soybağı avukatı, velayet avukatı gibi alanında uzman hukukçular gerekir.

Yargı Sistemimizdeki Boşanma Davası Çeşitleri

Boşanma davaları çekişmeli boşanma ve anlaşmalı boşanma diye ikiye ayrılır. Çekişmeli boşanmada tarafların boşanmalarına, ödenecek nafakaya, çocukların velayetine ve tazminata mahkeme karar verir. Anlaşmalı boşanmada ise; eşler, boşanma davasından önce hazırlanacak olan anlaşmalı boşanma protokolü ile çocuğun velayet durumunu, tazminatı, nafakayı ve mal ayrılığını kendileri belirlerler. Bu sebeple anlaşmalı boşanmada hazırlanacak olan anlaşmalı boşanma protokolü, davanın şekillenmesinde büyük önem arz eder.  

Boşanma Avukatı Tarafından Anlaşmalı Boşanma Protokolünün Hazırlanması

Anlaşmalı boşanma davasında mahkemeye öncelikle bir anlaşmalı boşanma protokolü sunulur. Bu protokolün çok detaylı ve dikkatli hazırlanması gerekir. Çünkü boşanmak isteyen tarafların daha sonra hak kaybı yaşamalarının önlenmesi gerekir. Bu sebeple boşanmak isteyen eşlerin aile hukuku alanında uzman en iyi boşanma avukatından hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti almalarında fayda vardır.  Taraflar arasında hazırlanacak olan anlaşmalı boşanma sözleşmesi hakkında daha detaylı bilgi almak için https://www.agahhukuk.com/ ‘u ziyeret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat