YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 YKS tercihleri son gün!

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 YKS tercihleri son gün!

ÖSYM üzerinden üniversite tercihleri yani TYT puanı ile 2 yıllık ön lisans tercihleri ile TYT ve AYT puanlarıyla 4 yıllık üniversite yani lisans tercihleri resmen başladı. Tercihler için ise başvurulacak programlar arasında ilk sıralarda ise 2020 YKS tercih robotu YÖK Atlas geliyor. Sizler için YÖK Atlas tercih robotu erişim sayfasını ve detayları haberimizde derledik. Öte yandan YKS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihte merakla araştırılıyor. İşte, merak edilen detaylar…

YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

ÖSYM Başkanı Aygün’ün yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre tercihler 6 Ağustos’ta başlayacak ve 14 Ağustos’ta sona erecek. Adaylar tercihlerini https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile (e-Devlet uzantısı üzerinden) giriş yaparak gerçekleştirecekler.

Adaylar açılacak tercih sayfasına en çok istedikleri bölümden en azına doğru ve geçen yılın tercih sonuçlarını göz önünde bulundurarak sıralayacaklar.  Ardından tercih sırlamasını kaydederek tercih işlemini tamamlayacaklar. İşte, YKS tercihlerinin yapılmasında yardımcı olacak YÖK atlas erişim sayfası…

YÖK ATLAS İÇİN TIKLAYIN

YKS TERCİH SONUÇLARI EN ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanı Aygün’ün yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre tercihler 6 Ağustos’ta başlayacak ve 14 Ağustos’ta sona erecek. Tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı kesin olarak bilinmemekle beraber sonuçların 30 Ağustos’a kadar açıklanması bekleniyor.

Adaylar tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir