şişli masöz beylikdüzü masöz

Yeni Bir Çiftlik Daha..Birlik Beraberlik Çiftliği Ne demek?

Çiftlik Bank, Anadolu Farm gibi benzer bir yapılanmaya sahip olan ve dolandırıcılık suçuna karıştığı iddiasıyla gündemin nabzına oturan Birlik Beraberlik Çiftliği nedir? Hakkında soruşturma başlatılarak operasyon düzenlenmesi sonrasında göz altına alınan Birlik Beraberlik Çiftliği patronu Serkan Erden kimdir?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Çiftlik Bank ve Anadolu Farm gibi piramit satış yöntemi olarak adlandırıldığı yapılanma üzerinden dolandırıcılık suçuna karıştığı iddiasıyla Birlik Beraberlik Çiftliği hakkında soruşturma başlatıldığının bilgisine ulaşıldı. Ardından emniyet ekipleri, yüksek kazanç vaadiyle insanları sömürdüğü iddiasıyla Birlik Beraberlik Çiftliği’ne operasyon gerçekleştirerek patrona Serkan Erden, babası ve çok sayıda ismi gözaltına aldı. Peki geniş adı, Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olan Birlik Beraberlik Çiftliği nedir? Şirketin Serkan Erden adlı patronu başta olmak üzere çok sayıda kişinin gözaltına alındığı Birlik Beraberlik Çiftliği battı mı? Öte yandan, Birlik Beraberlik Çiftliği adlı şirketin sahibi olan Serkan Erden’in de kim olduğu kamuoyu tarafından merak edilen konular arasındaki ilk sıralarda yer alıyor. İşte, Birlik Beraberlik Çiftliği ve kurucusu Serkan Erden hakkında detaylı bilgiler…

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, dolandırıcılık suçuna karıştığı yönünde şikayetlerin merkezinde yer alan ve şirketin kurucusu Serkan Erden olan, İstanbul merkezli Birlik Beraberlik Tarım ve Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi için geçtiğimiz günlerde soruşturma başlattı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Savcılık talimatıyla gerçekleştirdikleri çalışma kapsamında, Birlik Beraberlik Çiftliği adlı şirketin Çiftlik Bank gibi piramit satış yöntemini kullanarak binlerce üyeyi milyonlarca lira dolandırıldığı tespit edildi. Bu olayın ardından Birlik Beraberlik Çiftliği sahibi Serkan Erden ve şirket yöneticisi babası Enser Erden hakkında tüm mal varlıklarına el koyma ve gözaltı kararı alındı.

”HODRİ MEYDAN, DOLANDIRICI OLMAYAN TÜM FİRMALAR AÇIKLASIN”

Çiftlik Bank ve Anadolu Farm şirketleriyle olan benzer yapısıyla gündeme gelmesi sonrasında hakkında soruşturma açılan Birlik Beraberlik Tarım ve Hayvancılık kuruluşu, sosyal medya hesapları aracılığıyla şirketlerinin evraklarını yayınlayarak, dolandırıcılık suçunda bulunmadıklarını kanıtlama çabası içerisine girmişlerdi. Hatta Birlik Beraberlik Çiftliği patronu Serkan Erden ise geçtiğimiz günlerde “Bizden daha şeffaf bir network firması varsa söz tüm yatırımlarımızı oraya yapacağız. Haydi hodri meydan, dolandırıcı olmayan tüm firmalar açıklasın. Arkadaşlar yatırım yaparken kesinlikle resmi evraklarınızı isteyin” şeklinde ifadelere yer vermişti.

 

BİRLİK BERABERLİK ÇİFTLİĞİ NEDİR? BİRLİK BERABERLİK ÇİFTLİĞİ PATRONU SERKAN ERDEN KİMDİR?

Serkan Erden; Birlik Beraberlik Çiftliği, geniş adıyla Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketin genç bir kurucusudur. Çiftlik Bank, Anadolu Farm gibi piramit sistemi olarak adlandırılan yapılanmayla kurulduğu iddia edilen Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin patronu Serkan Erden de benzer sistemin mağdurları olduğundan dolayı Birlik Beraberlik Çiftliği’ni kurma kararı almıştır.

Birlik Beraberlik Çiftliği sahibi Serkan Erden, eşinden habersiz girdiği bir çiftlik oluşumundan dolandırıldığının açıklamasında bulundu. Elindeki tüm parasını sistemi kaptırıp dolandırıldıktan sonra yaşadığı bu olayı eşiyle paylaştığını ifade etti. Birlik Beraberlik Çiftliği’ni neden kurduğuyla ilgili olarak, “Bundan 1 sene önce ben de paramı kaptırdım. O gün bir karar aldım. Öyle bir sistem kuracağım ki paradan ziyade ailenin olacağı bir sistem” şeklinde ifadelere yer verdi. Birlik beraberlik çiftliğini 300 liraya kurduğunu belirten Serkan Erden, sisteme katılanlardan aldığı parayla açtığı marketin de videosunu paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat