bagcilar escort
Yarın okullar açılıyor mu? 12 Ekim Pazartesi okullar hangi sınıflara açılacak? 9. 10. ve 11. sınıflar açılacak mı?

Yarın okullar açılıyor mu? 12 Ekim Pazartesi okullar hangi sınıflara açılacak? 9. 10. ve 11. sınıflar açılacak mı?

Okullarda yüz yüze eğitim 1’inci sınıfların ardından 12 Ekim’de kapsam genişleyecek. Binlerce öğrenci için okullarda yüz yüze eğitimin zili çalacak. Öğrenciler uzun bir süredir uzaktan eğitim ile öğrenim hayatlarına devam ediyordu. Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan okulların son durumuyla ilgili açıklama geldi. Binlerce öğrenci okullarında yüz yüze eğitime devam edecek. Peki ama yarın okullar hangi sınıflara açılacak ?

Yarın okullar hangi sınıflara açılacak?

2, 3, 4’üncü sınıflar ile 8’inci ve 12’nci sınıflar için de başlıyor. Yüz yüze eğitimde, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati, imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati uygulanacak. Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati yapılacak. MEB tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

-İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak. Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

-Sınıflar öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak. Ayrıca ilkokullarda ve ortaokul 8. sınıflarda valilik kararıyla cumartesi günleri de okullarda yüz yüze eğitim faaliyetleri gerçekleştirilebilecek.

Okula gitmek zorunlu mu?

Teknik ayrıntıları bu hafta içerisinde sizlerle paylaşacağız. Daha önce veli rızası önemli demiştik. Yine istemeyen velilerimiz çocuklarını okula göndermeyecek. Okullarda yoklama alınmayacak. Devamsızlık sorun olmayacak. Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek.

– Köy okullarında da yüz yüze eğitim başlıyor. İlk ve orta okul kademeleri açılıyor. İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun görüşlerine göre bazı okulların açılmaması ve kapatılması söz konusu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir