bagcilar escort
Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Tabletler ne zaman dağıtılacak? İşte son dakika gelişmeleri…

Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Tabletler ne zaman dağıtılacak? İşte son dakika gelişmeleri…

Milli Eğitim Bakanlığı 500 bin tablet başvurusu ile ilgili detaylar tablet desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler ve velileri tarafından araştırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde uzaktan eğitimi süren öğrencilere destek olmak içini ilk etapta 500 bin tablet dağıtımı gerçekleştirileceği müjdesi gelmişti. Bakan Selçuk bugün konuya ilişkin son dakika açıklamasında bulundu…

500 BİN TABLET DAĞITIMI NE ZAMAN?

Bakan Selçuk’un bugün yaptığı açıklama şöyle: Bazı ihtiyaçları da dikkate alıyoruz elbette bunlardan biri de tablet ihtiyacı. Çocuklarımızın ana mecrası elbette EBA TV. İhtiyaç duyulan tüm müfredatı karşılıyor. Eğer kaçırırlarsa elbette tekrarını izleyebilirler. Ve bu tabletlerin dağıtımıyla ilgili kriterler doğrultusunda tabletlerin dağıtımı bu haftadan itibaren başlıyor ve peyderpey devam edecek.

13 bine yakın EBA destek merkezini hayata geçirdik. Bundan sonraki süreçte her türlü sağlık kuralına uyarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Salgının seyrini dikkate alıp çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

TABLET BAŞVURUSU OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada tabletlerin İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve okullar tarafından belirlenen çocuklara verileceğini ifade etmişti. Bu nedenle tablet desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin İl Milli Eğitim Müdürlükleri veya okullardan bilgi alması gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir