şişli masöz beylikdüzü masöz
“Tantanacı” hırsızlar yakalandı

“Tantanacı” hırsızlar yakalandı

Kendi aralarında sözde tartışma başlatıp, daha sonra kavga eder gibi arbede başlatıyorlar. Sözde kavga sırasında aralarına aldıkları kişilerin
ceplerini boşaltıyorlar.

Kameraların kaydettiği görüntüler her ne kadar ciddi bir kavga gibi görünse de, aslında “tantanacılık” adı verilen bir hırsızlık yöntemi. Şüpheliler, gözlerine kestirdikleri kişinin yakınında başlattıkları tartışmayı, git gide yumruk ve tekmeli bir kavgaya dönüştürüyor. Bir anda neye uğradığını şaşıran, hatta iyi niyetle o sözde kavgayı ayırmaya çalışan mağdur, tüm parasının çalındığını anladığında ise iş işten geçmiş oluyor.

52 yaşındaki Mehmet Paşaoğlu da o mağdurlardan biriydi. Fatih’te şahit olduğu kavgayı ayırmak isteyen Paşaoğlu, içinde 10 bin dolar olan cüzdanının çalındığını fark etti. Çevredekilerin müdahalesiyle o hırsızlardan biri yakalandı. Şüpheliyi sorguladıktan sonra çalıma başlatan yankesicilik ve dolandırıcılık büro amirliğine bağlı ekipler, şüphelilerin daha öncede ‘tantanacılık’ yöntemi ile 17 ayrı mağdurdan toplam 500 bin TL hırsızlık yaptığı tespit edildi.

Polis ekiplerinin yaptıkları eş zamanlı operasyon ile 6’sı İstanbul ve 2’si Diyarbakır’da olmak üzere gözaltına alınan 8 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat