bagcilar escort
SON DAKİKA VAKA SAYISI! Bugünkü vaka sayısı kaç oldu? 28 Eylül koronavirüs tablosu!

SON DAKİKA VAKA SAYISI! Bugünkü vaka sayısı kaç oldu? 28 Eylül koronavirüs tablosu!

Dünyada ve Türkiye’de birçok insan koronavirüs salgınından etkileniyor. İnsanlar günlük vaka sayılarını merakla takip ediyor. Birçok ülke tedbir üstüne tedbir uyguluyor. İnsanların tedbirlere uyması gerektiği biliniyor. Türkiye’de koronavirüs vaka sayısında 27 eylül akşamı azalma görüldü. Peki ama bu azalma devam ediyor mu? İşte 28 Eylül koronavirüs vaka tablosu, bugünkü vaka sayısına yönelik bilgiler!

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını etkisini sürdürüyor. İşte ülkelerin koronavirüs vakaları ve ölümlerine ilişkin paylaştığı son rakamlar…
Koronavirüs salgınında dünya genelinde vaka sayısı 32 milyon 440 bini, can kaybı 988 bini geçti.

Bugünkü vaka sayısı kaç 28 Eylül?

Türkiye’de son 24 saatte 115 bin 523 Kovid-19 testi yapıldı, 1412 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 1422 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla, iyileşenlerin sayısı 277 bin 52’ye yükseldi. Son 24 saatte 65 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1596 oldu. Sağlık Bakanı Koca, bugün uzun bir aradan sonra ilk defa günlük iyileşen hasta sayısının yeni hasta sayısından fazla olduğunu bildirdi.

Dünkü vaka sayıları:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki corona virüsü salgınıyla ilgili güncel verileri açıkladı. 27 Eylül Pazar gününün tablosuna göre, son 24 saatte 68 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu can kaybı 7 bin 997 oldu. Bugün bin 467 yeni vaka tespit edildi ve toplam vaka sayısı 314 bin 433’e yükseldi. Uzun bir aradan sonra ağır hasta sayısında azalma olduğunu açıklayan Bakan Koca, “Zatürre oranı da düşmeye devam ediyor. Yeni hasta sayısı azalma eğiliminde.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir