Son dakika… Tacizciyi ifşa eden Tuğçe, CNN TÜRK’e konuştu: Susmadım, susmayın! | Video

Son dakika… Tacizciyi ifşa eden Tuğçe, CNN TÜRK’e konuştu: Susmadım, susmayın! | Video

21 yaşındaki Tuğçe, yıllardır yaşadığı Bodrum’da kendi mahallesindeki esnaf olan 46 yaşındaki Nurettin Ş. tarafından 1 buçuk yıldır taciz edildiğini sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı. Bunun üzerine 21 yaşındaki Tuğçe’ye binlerce destek mesajı atıldı. Tuğçe şikayetçi olduğu Nurettin Ş. hakkında iki kez uzaklaştırma kararı alındığını, fakat hala tehdit altında olduğunu belirtti. “Sıradaki ben olmak istemiyorum” dedi.

Nurettin ismindeki zanlı polis ekipleri  tarafından gözaltında alındı. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olaylar sıcaklığını korurken bir açıklama da Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan geldi. Başsavcılık, “Şüphelinin Manisa Ruh ve Sinir Hastalıklarında gözlem altına alınması  talep edilmiş ve Sulh Ceza Hakimliği’nce gözlem altına alınmasına karar verilmiştir” dedi.

Tuğçe Çelik, bir süredir sessizliğini korudu. Fakat Nurettin isimli zanlının tutuklanmasının ardından ilk açıklamasını CNN TÜRK Muhabiri Kaan Temeltaş’a yaptı. “Bana yardım eden tüm kurum kuruluş sosyal medyadaki insanlar yayan herkese teşekkür ediyorum. Siz olmasanız
başaramazdım. Bu şahıs mahallemde esnaftır. Bu kişi bir gün babama gidip benimle evlenmek istediğini dile getirmiştir. Babam da doğal olarak onu reddetti. Ama o hala telefonla ve sosyal medyadan beni taciz etmeye devam etti” dedi.

Tuğçe Çelik bu olay üzerine polise başvurdu. Ve Nurettin Ş. isimli zanlı hakkında 2 kez uzaklaştırma kararı verildi ve 1 gece de nezarethanede kaldı. Tuğçe, tacizler devam edince çözümü sosyal medyadan tacizciyi ifşa etmekte buldu. “Pınar Gültekin cinayetinden çok etkilendiğim için benim de başıma böyle bir şey gelmesini istemediğim için sesimi sosyal medyadan duyurmaya karar verdim. Benim gibi hatta daha kötüleriyle uğraşan binlerce kadın var. Onların da sesi duyurulmalı. Sesimi çıkarmaktan hiç bir zaman korkmadı. Korkmayacağım da. Siz de korkmayın. Bu benim hayatımı kurtardı hepiniz gördünüz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir