şişli masöz beylikdüzü masöz
SON DAKİKA… Kritik kabine toplantısı başladı! Gözler Beştepe’de

SON DAKİKA… Kritik kabine toplantısı başladı! Gözler Beştepe’de

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüs gündemiyle Külliye’de toplandı. Kabine toplantısında, 1 Haziran sonrasında Türkiye’nin hangi tedbirlerle yola devam edeceği belli olacak. Toplantının öncelikli gündemi koronavirüsle mücadele olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, bir sunum gerçekleştireceği toplantıda, 17 günlük tam kapanma sürecinin sonuçları analiz edilecek. 

ESNAFA DESTEK PAKETİ

Bilindiği gibi tam kapanma sürecinde esnaf en çok olumsuz etkilenen kesimlerin başında geliyor ve yeni dönemin nasıl olacağını büyük bir merakla bekliyor.

Peki, esnafın talepleri neler? En büyük taleplerden biri, esnaf bir daha tam kapanma istemiyor. Eğer kapanma olacaksa da esnafın uğrayacağı zararın artık devlet tarafından karşılanmasını istiyorlar. İkincisi de borç ya da faizli erteleme yerine doğrudan karşılıksız destek talebi var. Mevcut borçların da bu yıl sonuna kadar faizsiz bir şekilde ertelenmesi talep ediliyor. Esnafın aldığı borcu kazanamadığı için ödeyemediğine vurgu yapılıyor. Ve yine tabii SSK prim borçları sorununun da çözülmesi isteniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat