Son dakika… İş yeri yangınından PKK çıktı | Video

Son dakika… İş yeri yangınından PKK çıktı | Video

Aynı anda 6 iş yeri işte böyle yakıldı. İstanbul Bağcılar’da 15 Temmuz gecesi meydana gelen kundaklamaların altından terör örgütü çıktı.

İstanbul’da yaşayan telefon tamircisi Feyzullah Ö.’nün PKK terör örgütüyle bağlantısı vardı. Örgütün sözde yönetim kadrosunun olduğu Kuzey Irak’tan PKK militanları, Feyzullah Ö. ile irtibata geçti.

Ve örgüt adına 15 Temmuz gecesi eş zamanlı bazı iş yerlerinde kundaklama görevi verildi. Feyzullah Ö., görevi kabul edince telefon düzenekli ateşleme sisteminin nasıl yapılacağı öğretildi ve kendisine 200 adet telefon gönderildi.

Telefon tekniğinden anlayan Feyzullah Ö., telefon alarmına bağlı ateşleme sistemi yaptı. Telefonlara barut, tiner ve solisyon düzeneği yerleştirdi. Ardından bir araç kiraladı. Müşteri kılığında örgütün belirlediği iş yerlerine girip telefonları kağıt malzeme ürünlerinin olduğu yerlere bıraktı. Amaç yangının büyümesini sağlamaktı. Bütün telefonların ateşleme sisteminin aynı anda çalışması için alarmı gece 02:30’a kurdu. Ve 15 Temmuz gecesi telefonun alarmı çaldığı gibi aynı anda 6 iş yerinde yangın çıktı.

Yaşanan kundaklama olayının ardından soruşturma başlatıldı. Emniyet güçleri güvenlik kameralarını titizlikle inceledi. Ve Feyzullah Ö. kıskıvrak yakalandı. Feyzullah Ö.’nün evinde geriye kalan 194 cep telefonu, 3 adet cep telefonu düzenekli basınç etkili el yapımı bomba, tiner, yanıcı jel, havai fişek rampası ve meşale ele geçirildi.

Feyzullah Ö. ile bağlantısı olduğu tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı. Feyzullah Ö. ve iki kişi, nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanırken, bir kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Sorgu esnasında Feyzullah Ö.’nün yakalanmasaydı İstanbul’un orman ve stratejik noktalarında kundaklama eylemi yapacağı ortaya çıktı.

Ayrıca yaklaşık 3 ay önce de İstanbul Kağıthanede otomobil yakan kundakçılar yakalanmışlardı. Onların da PKK tarafından Diyarbakır’dan gönderilen küçük çocuklar olduğu ortaya çıkmıştı. Bu nedenle güvenlik güçleri aileleri, çocukları terör örgütünün ağına düşmesin diye özellikle uyarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir