şişli masöz beylikdüzü masöz
Son dakika açıklaması: Bugün cuma namazı kılınacak mı? 23 Nisan 2021 Cuma namazı kılınacak mı, serbest mi, kısıtlama yasak var mı?

Son dakika açıklaması: Bugün cuma namazı kılınacak mı? 23 Nisan 2021 Cuma namazı kılınacak mı, serbest mi, kısıtlama yasak var mı?

İçişleri Bakanlığı son dakika açıklaması yayınladı. 23 Nisan 2021 günü tüm yurtta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması sebebiyle vatandaşlar cuma namazının kılınıp kılınmayacağını merak ediyordu. İçişleri Bakanlığı kısıtlamalarda Cuma namazı muafiyeti getirildi

Bugün cuma namazı kılınacak mı?

Vatandaşlar, araç kullanmamak kaydıyla ikametlerine en yakın camiye giderek cuma namazını kılabilecek.”Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 23 Nisan 2021 cuma günü vatandaşlarımız cuma namazı için camilere gidebilecekler mi?” sorusunun yanıtında ise bakanlığın daha önceki açıklamalarında, tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının cuma günlerine denk gelmesi halinde vatandaşların araç kullanmaksızın kendilerine en yakın camiye cuma namazı için gidip gelebileceklerinin belirtildiği anımsatıldı.

Yanıtta, 22 Nisan perşembe 19.00’da başlayıp, 26 Nisan pazartesi 05.00’te tamamlanacak sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında kalan 23 Nisan 2021’de vatandaşların araç kullanmamak kaydıyla ikametlerine en yakın camiye cuma namazı için gidebilecekleri bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat