“Sarıklı Amirale” ihraç yolu

“Sarıklı Amirale” ihraç yolu

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova canlı yayında aktardığı detaylara göre;

Cübbeli, sarıklı halde tarikatta namaz kılan görüntüleri ile gündem olan Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı hakkındaki soruşturma sürüyor.

ERDOĞAN: OLUMLU BAKMADIK, BAKMAYIZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan “TSK’nın disipliniyle bağdaşmayacak fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayız. Bunun münferit bir hadise olduğu açıktır. Söz konusu fotoğraf yayınlandığında TSK idari bir soruşturmayı başlatmıştır, Milli Savunma Bakanlığımız kendi üzerine düşeni mutlaka yapacaktır. Bunu bir bildirinin bahanesi olarak kullanılmasını kesinlikle art niyetli görüyoruz.” demişti.

HUKUKİ PROSEDÜR BEKLENİYOR

Hulusi Akar da soruşturmanın sürdüğüne işaret etmişti. Ankara’da kulislerde hukuki prosedürün beklendiği bu amiralin artık daha fazla ordudaki görevini sürdüremeyeceği konuşuluyor.

İHRAÇ BEKLENTİSİ YÜKSEK

Savunması için 15 günlük süre var bu arada askeri araçla tarikata gittiği yansımıştı fotoğraflara. Askeri aracın sivil işlerde kullanılması da yasak. Yani birçok anlamda kural ihlali var. Cumhurbaşkanı’nın da verdiği mesaj göz önünde bulundurularak artık orduda kalma şansı olmadığı, ihraç edileceği beklentisi yüksek.

Bu konuda atılan adımların Cumhurbaşkanı’nın bu tip meselelerin üzerine gitmekte kararlı olduğunu hissettirmesi ve hassasiyetin net olarak ortaya konması açısından önemli yorumları yapılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir