bagcilar escort
Okullar ne zaman açılacak? Pazartesi hangi sınıflar açılıyor?

Okullar ne zaman açılacak? Pazartesi hangi sınıflar açılıyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde kameraların karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada hangi sınıfların yüz yüze eğitiminin başlayacağını duyurmuş ve diğer detaylara ilişkin bilgileri aktarmıştı. İşte o açıklamada yer alan bazı detaylar…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre 12 Ekim 2020 Pazartesi günü 5 sınıf daha yüz yüze eğitime başlayacak.

PAZARTESİ HANGİ SINIFLAR AÇILIYOR?

Hâlihazırda yüz yüze eğitime devam eden 1. sınıflara ek olarak 2. 3. 4. 8. ve 12. sınıflar da yüz yüze eğitime başlayacaklar.

Bakan Selçuk’un açıklamalarının devamı şöyle: 12 Ekim Pazartesi günü itibariyle yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimizle tıpkı ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerimizde olduğu gibi yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okullarında olacaklar. Sınıf mevcutlarımız daha önce olduğu gibi yine Bilim Kurulu’nun tavsiye kararları gruplara ayrılarak azaltılacak ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri de eskisine nazaran kısaltılacak. Bununla ilgili tüm teknik ayrıntıları bu hafta içinde tüm düzeyler ve okul kademeleri için sizlerle paylaşma imkanımız olacak. Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası önemli demiştik. Bu aşamada da isteyen velilerimiz okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak. Ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrencimizin mutlaka uzaktan eğitimle devam etmesi gerekiyor. Çünkü öğrencilerimiz her koşulda müfredattan sorumlu olacaklar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir