şişli masöz beylikdüzü masöz
Kurban Bayramı hangi gün, ayın kaçında? 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı hangi gün, ayın kaçında? 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı’na bir haftadan kısa süre kaldı. İslam Dünyası’nın genelinde ve Türkiye’de özellikle de tatil planı yapan çalışanlar “Kurban Bayramı hangi gün?” ve “Kurban Bayramı ayın kaçında?” sorularının cevabını merak edip araştırıyor. Bilindiği üzere bazı ülkelerde takvim hesaplamasındaki farklılık gösteriyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilen tarih ise Diyanet Dini Günler Takvimi içerisinde yer aldı. İşte, 2020 Kurban Bayramı tarihi…

KURBAN BAYRAMI HANGİ GÜN?

Bilindiği üzere Kurban Bayramı Hicri Takvim’de Zilhicce ayının 10, 11, 12 ve 13. günlerinde idrak ediliyor. Hicri Takvim ve Miladi Takvim arasındaki zaman farkı nedeniyle Kurban Bayramı her yıl bir önceki yılın tarihinden 10 11 gün daha erken başlıyor. Buna göre ise bu yıl Kurban Bayramı 31 Temmuz Cuma günü başlayacak. Bayramın dördüncü günü ise Pazartesi gününe denk geliyor.

Kurban Bayramı arife günü ise 30 Temmuz Perşembe gününe denk geliyor. 30 Temmuz Perşembe günü yarım gün tatil olurken Cuma tam gün resmi tatil olacak. Cumartesi ve Pazar günü ise hafta sonu tatili… Pazartesi günü ise bayramın dördüncü günü olduğu için resmi tatil olacak. Salı günü ise tüm resmi kurum ve kuruluşlar açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat